Çetiner Erdoğan’dan İmdat Kum’a sitem

Boluspor’da geçtiğimiz hafta Boluspor U-19 takımından istifa ettiğini açıklayan ve kamuoyuna çeşitli açıklamalarda bulunan antrenör İmdat Kum’a cevap gecikmedi.

 Çetiner Erdoğan’dan İmdat Kum’a sitem

Bu sezon Boluspor’un Gençlik Geliştirme Koordinatörlüğünün başına getirilen Çetiner Erdoğan, U19 takımı başına getirilen ve geçtiğimiz hafta görevinden istifa eden İmdat Kum’un açıklamalarına cevap verdi. Çetiner Erdoğan, çeşitli açıklamalarda bulunarak, Gelirken hiçbir şekilde basına uğramayan insan, giderken bütün basını gezdi. Neticede İmdat hoca ile konuştuğumuzda “Ben faydalı olamayacağım. Ayrılmak istiyorum” dedi ve yollarımız ayrıldı” dedi.

Erdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Gençlik Geliştirmenin başında olduğum için İmdat arkadaşımızı buraya ben çağırdım. Fakat basında bazı şeyleri güncel tutmak için açıklamalar yapmış. Bu konuyu güncel tutup bir beklentisi mi var bilemiyorum. 19 yaş gurubu bu sene yeni kurulan bir takım geçtiğimiz sezon bu takım yoktu. Bu takımada oyuncu bulmak zorundayız. Daha önce 18 yaşında olan oyuncularımız bu sene 19 yaş gurubunda oynamaları gerekiyor ama bir kısmı A2’de bir kısmı da ayrıldı. 19 yaş gurubunda bir boşluk var. Bunu da dedim ki, İmdat’a yeni bir takım oluşturacağız. Bu takımı da sen oluşturacaksın. Bende sana yardımcı olacağım dedim. 95 doğumlu seçmeler yapacağımızı duyunca herkes geliyor. Biz bunları seçmemiz lazım. Bazı oyuncuya bir gün bakıp gönderiyoruz bazısına da iki gün bakıp gönderiyoruz. İşte arkadaş yazmış oyunculara bir gün bakıp gönderiliyor diye. Eğer oyuncudan anlıyorsanız, bu işin içinden gelmişseniz bizde bu işe yıllarımızı verdik. Bir oyuncunun iyi olup olmadığını az çok biliyoruz. Gelen oyuncuların hiçbir tanesi tanıdığımız oyuncu değil. Biz diyoruz ki, en iyisini seçelim Boluspor’a ileride bir katkımız olmuş olur. Zaten bizim hedefimizde Boluspor’a elit oyuncular bulmaktır. Amacımız bunları A takıma kazandırmaktır. Buna örnek olarak ta Gençlerbirliği’ne verdiğimiz 4 oyuncu var. Eski oyuncum olan İmdat’a söylediğim İmdat bu işte, yeni bir takım, araştıracaksın, soruşturacaksın bu takımı beraber kuracağız dedim. Fakat İmdat biraz çok heyecanlı, altyapılarda hiç çalışmamış. Hendek’te amatör takımda çalışmış. Kırıkhan ve Afyon’da yardımcı hocalık yapmış. Alt yapıda çalışmadığı için çok heyecanlı. Hocam burada kimse yok. Bulduğumuz oyuncularla farklı mağlup olurum düşüncesi hâkimdi İmdat’ta. Benim antrenörlük kariyerim kötü olur tarzda söylemlerde bulundu. Yeni takım kuracaksın, yeni oyuncuları seçip takıma kazandıracağız. İmdat’ın sıkıntı şu oldu. Ali hoca geçen sene A2’den çıkan oyuncuları kendi antrenmanına almıştı. Hocam dedi bunlar A2’de oynayacaklar gerekirse, ben tekrar A takıma alacağım dedi. İmdat’ın sıkıntısı, yeni takım kuracağım, ben yenilirim, bir şeyler söylerler tarzında oldu. Ben burada faydalı olamam şeklinde düşündü. O zaman dedim ki, 17 yaş gurubunu vereyim dedim. Madem 19 yaş gurubunu yapamayacağım diyorsan 17 yaş grubunu vereyim dedim. İmdat’ın bana dediği, 17 yaş gurubundaki oyuncular öğrenci tam zamanında gelmezler tam antrenman yapamam dedi. En sonunda İmdat sen ne istiyorsun dedim. Sen profesyonel takım istiyorsan o zaman o takımları çalıştıracaksın. Onlarla tam antrenman yapabilirsin. Neticede İmdat, “Ben dedi faydalı olamayacağım. Ayrılmak istiyorum” dedi ve yollarımız ayrıldı. Gelirken hiçbir şekilde basına uğramayan insan, giderken bütün basını gezdi” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2013, 14:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124