CİHAT ARSLAN İMZALADI! HAYIRLI OLSUN!

CİHAT ARSLAN İMZALADI! HAYIRLI OLSUN!

Günlerdir süren hoca konusu bugün atılan imza ile sona erdi. Boluspor yeni sezon için teknik direktör Cihat Arslan’la 2+1 yıllık opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık sözleşme imzaladı. Yeni sezonda görevi...

Günlerdir süren hoca konusu bugün atılan imza ile sona erdi. Boluspor yeni sezon için teknik direktör Cihat Arslan’la 2+1 yıllık opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Yeni sezonda görevi Cihat Arslan’a devreden Boluspor yönetim kurulu genç hoca ile sözleşme imzaladı. Geçtiğimiz yılarda Kasımpaşaspor, Kocalispor ve Eyüpspor da Teknik Direktörlük görevi yapan Cihat Arslan Boluspor da 3 yıl görev yapacak. İmza töreninde bir konuşma yapan başkan Necip Çarıkçı genç dinamik hedefleri olan bir hoca ile uzun vadeli çalışmayı düşünmüştük ben dahil transfer komitesinde oy çokluğu ile Cihat hoca ismi gündeme gelirken hocamızla hemen irtibata geçtik karşılıklı görüşmelerin ardından 3 yıllık bir anlaşma yaparak göreve getirdik dedi.

Boluspor Teknik direktörü Cihat Arslan yaptığı konuşmada şunları ifade etti. Öncelikle Başkanıma ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Beni bu zor göreve layık gördükleri için çok büyük bir camiaya ya geldiğimin farkındayım gençliği ile dinamizmiyle küçük şehrin büyük takımı büyük efsanesi olma yolunda bir takım olduğu için Boluspor’a geldim. Ne kadar büyük takıma geldiğimizin göstergesi olarak bugünkü kalabalık da Boluspor’un ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Boluspor örneğinden yola çıkarsak Türk futboluna damga vurmuş genç oyuncuları Türk futboluna armağan etmiş bir misyon yüklenmiş bu misyonu alnının akıyla sonuna kadar götüre bilmiş bir camiaya geldik. Gelmiş olmanın mutluluğunu ve görev bilinciyle bu görevi kabul ettik. Sorumluluğumuz ağır ama bunun üstesinden gele bilecek inşallah hem kalekter anlamında hem dinamiklik anlamında donanım anlamında çok şeyler kata bileceğimizi biliyoruz. Buradan öncelikle her insanın hata yapa bileceğini kabul ediyorum. Kendi adıma bizimde ufak tefek hatalarımız olacaktır. Karşılıklı sevgi saygı hoş görü çerçevesinde diyolok çerçevesinde bütün herkese basın mensuplarına taraftar guruplarımıza futbolcu kardeşlerimize personelimize eşit mesafe de durarak bu işin hakkaniyetli şekilde üstesinden geleceğimize ekibim olarak ben şahsen inanıyorum. Ağır bir sorumluluk olduğunun da tekrar belirtmek isterim ama bu işin üstesinden gelip Boluspor layık olduğu özlenen mutlu belli bir yapısı olan temeli sağlamlaşan genç dinamik hedefleri olan bir takım oluşturma içindeyiz. Benimde bir takım hedeflerim var, Bende kendime bir yol haritası çizdim. Boluspor’unda bir hedefleri var bu doğrultuda bir birimiz tamamlayacaksak futbolcu kardeşlerimizin de buna en iyi hizmet etmesi için başkanımız ve yönetim kurulumuzla mutabakatına vardık. Herkes Boluspor’a layık olmak için elinden geleni yapacaktır” dedi.

BOLUSPOR’A YAKIŞACAK OYUNCULAR KADRODA OLACAK

Boluspor’a yakışacak oyuncuların kadroda olacağını söyleyen Arslan “Bir hedef varsa bu formayı mücadele etme anlamında daha üst yerlere getire bilecek sadece süper lig olma anlamında değil.  Hem duruş olarak hem de başarıya taşıya bilecek oyunculara ihtiyacımız var. Bununla ilgilide başkanımız ve yönetim kurulumuzla bilgisiyle görüştüğümüz futbolcular var. Benim prensibim şudur net olarak da söyleye bilirim ortak akıl bütün akılların üstündedir. Tek adamlık devri bitmiştir. Herkesin ben aldım bitti dediği kararlarda ortak akıl ortak menfaat vardır. Cihat Arslan’nın menfaati değildir. Boluspor ortak karar, doğru adam bulduğumuz sürece bu kulübe hizmet eden oyuncuyu hep birlik de seçeceğiz tek başına alınan karar karar değildir. İstişare mekanizması işleyecektik” dedi.  

EYÜPSPOR’LA MANEVİ BAĞIM VARDI

Ayrıca Eyüpspor’la manevi bağının olduğunu ifade eden Arslan “Eyüpspor ile bir sözleşmem yoktu. Taktir edersiniz ki biz futbolda geçici unsurlarız. Kulüpler kalıcı unsurlardır. Ben gittiğim yerlerde prensip olarak şunu kullanırım bir kulübe gidiyorsanız hizmet ediyorsanız tekrar o kulübün kapısından girdiğiniz an o güzellikle güler yüzle karşılanıyorsanız insanlar size o samimiyetle öpüp sarıla biliyorsa ayrılmalarda o şekilde olmalı. Ben Eyüpspor’da manevi bağım olduğu için basın mensuplarına yazılmamasını söyledim. Eyüpspor kulübü başkanının benden öğrenmesini istedim. Çünkü bir gönül bağım vardı, ilk benden duymaları gerekiyordu. Gerekli izni o nedenden dolayı aldık” dedi.

Teknik direktör Cihat Arslan'ın yardımcılıklarını Mustafa Sarıgül, Fevzi Layiç ve Boluspor alt yapısında başarı ile görev yapan Yılmaz Özen yapacak.   Başkan Çarıkçı Yılmaz hocanın bu görevi fazlası ile hak ettiğini gelecek yıllarda Boluspor'a daha fazla hizmet edeceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.