ÇOŞKUN DEMİRBAKAN LA OLAY RÖPORTAJ

ÇOŞKUN DEMİRBAKAN LA OLAY RÖPORTAJ

Boluspor’un Eski Teknik Direktörü imparator lakaplı Coşkun Demirbakan Boluspor’da Yaşananları, Bilinmeyenleri, Göz Artı Edilen Kamuoyundan sırla Saklanan Gerçekleri, Boluspor’un Bugünün Yarını Yaklaşan...

Boluspor’un Eski Teknik Direktörü imparator lakaplı Coşkun Demirbakan Boluspor’da Yaşananları, Bilinmeyenleri, Göz Artı Edilen Kamuoyundan sırla Saklanan Gerçekleri, Boluspor’un Bugünün Yarını Yaklaşan Kongreyi Başarısızlığın

Ana Nedenini Spor Adamı Ahmet Özer ( TV Yapımcısı sunucusu Gazeteci Yazar ) Anlattı.


BOLUSPOR’UN EN BÜYÜK RAKİBİ BOLUDAYDI

Boluspor’la tanışmanız nasıl oldu?
Geçen yıl sezon başında birçok Kulübünün, süper lig takımları dahil transfer tekliflerine
Necip çarıkçının bir ay öncesinden beni arayıp şu güne kadar bekle demesi üzerine  verdiğim sözden dolayı cevap bile vermedim, ve Boluspor’la anlaştım.

Sizin Dönemizde Transferler Nasıl Gerçekleşti?  

Transfere ben karışmadım. Baktım 2.lig grubunda oynayamayacak futbolcular alınıyor.
Son olarak Ömer Yalçın ve Erhan Çatalcam’ı adam bulamadıkları için tavsiye ettim, Anlaşıldı.

 

Emuael Emenike Gerçeginin Altındaki sır Perdesi Nedir ?
Emenikenin Menajeri Mehmet Gölpınar Karabük’le anlaşmasından bir ay sonra Termal kamplıca otelinde tesadüfen görüştüğümüzde hocam ben Emenikeyi kulübe getirmiştim, sen yoktun. Menajer Atilla Futbol şube sorumlusu Osman beyi aradı tesiste yer olmadığını söylediler. Bende Emenikeyi aldım Karabüke götürdüm dedi.


Daha sonra öğrendim ki, Necip Çarıkçı 1,5 Ay sonra bu konuyu değiştirerek

Sanki Emenikeyi ben istememişim senaryosu yaratılmış.Bu ve bunun gibi asılsız yanlış olayları öğrenince orada yaşanan yanlışları yönlendirmeleri ve kamuoyundan saklanan gerçekleri açıklamak için yerel bir Tv ye bağlanmak istedim.

Ancak Çarıkçı’nın program yapımcısını engelleyerek  beni programa bağlatmadı.

Daha sonraları Boluspor’un kritik müsabakalarının olmasından dolayı kargaşa ortamı yaratmayayım  düşüncesi ile şahsıma yapılan olayları uygun zaman bulamadığımdan dolayı dile getiremedim.


Necip Çarıkçının Nasıl Bir Başkandı ve Futbol Bilgisi Nasıldı?

3.Lig seviyesinde düşüncelerle yöntemlerle Bank Asya da başarılı olmak hayal bile değil,

Şimdi final oynamışlığından bahsedenler olacak  Eskişehir garantilemeseydi o finallere gidilmezdi.

Gidile bilebilirdi de Hocam
Gidilirdi diyelim. Tesadüfen bazen yanlışlar doğru yapabiliyor çok örneği var. Neyse konu bu değil. Konu Necip Çarıkçının Kişiliği.

Necip Çarıkçı Boluspor’dan Arta Kalan Zamanlarda Sosyal Aktivitelerinize Karışır mıydı?

 

Boluspor’u çalıştırdım müddetçe kendinden  büyük olmama rağmen bazı yerlere gitmemi bazı kişilerle oturmamama telkin etmesine rağmen, örneğin Taner Becikoğlu ve istemediği kişilerle bir araya gelmemi hazmedemezdi.

Boluspor’dan Ayrılırken Bazı Alacaklarını Hibe Ettiniz Doğrumu?

Evet, Doğrudur Ahmetçim. 140.000 Bin TL Alacağımı Hibe Ettim. Ben Kulüplerin Başarısını Düşünen Teknik Adamım. Dile Kolay Ahmetçim 27 yıldır Teknik Adamlık Yapıyorum içlerinde şampiyonluklar var Finaller Var  Yetiştirdiğim onlarca Gerek Süper Ligde Gerekse de  A Milli Takım Formasını Giyen Türkiye’de Avrupa’da Yıldızlar var.Benim için para hep ikinci planda olmuştur.
 
Konumuz Boluspor Hocam, Boluspor’dan Necip Çarıkçı ile Güzel Söylemler Söyleyerek Ayrıldınız. Sonrasında Durumlar Nasıl Gelişti?

Neler Söylemek istersin?

 

Ben Boluspor’dan Ayrılırken Kendisi Hakkında Güzel söylemler söylememe üstüne üstlük 140.000 TL’lik  Alacağımı hibe etmeme rağmen daha sonra anlaşma yapacağım kulüp başkanlarını arayarak hakkımda iftiralarda bulunması, gördüğü meslektaşlarıma  benden alkolik diye bahsetmesi ne insanlığa ne adamlığa yakışır. İyi şeyleri kendine kötüleri ve başarısızlıkları başkalarına mal etme kişiliğinde olan insanın, kendisinden başkalarının başarılı olmaya anladığım için Semercioğlu’na, Çarıkçı orada bulunduğu sürece başarılı olamayacağını söyledim. Keşke yanılsamışımda Boluspor Süper Lige çıksaymış.

41 yıldır Futbolun içindeyim. Kazıyarak Yazdıklarım Kişiliğim tutum ve davranışlarım kolay kolay silinmez.

Sayın Çarıkçı beni tanıyanlara beni anlatma, kendini güldürüsün. Şahsıma yönelik yalan ve iftiralardan dolayı seni kınıyorum.


 Bu Yıl Kaçan Şampiyonluğu ve ilk  Altıya Giremeyişi Neye Bağlıyorsunuz?

Devre arası Antalya’da karşılaştığımız Boluspor Başkanı Emin Semercioğlu ile ayaküstü yaptığımız kısa sohbette Necip Çarıkçı Bolu’da  olduğu müddetçeilk altıya dahi giremeyeceklerini söyledim. Keşke yanılsaydım da Boluspor Süper Lige Çıksaydı.
Ancak 41 Yıl Önce Fenerbahçe kariyerinde başlayan futbol geçmişim beni yanıltması olanaksızdı. Çünkü bu zaman zarfında gördüklerim, yaşadıklarım, birlikte olduğum insan tipleri hakkında doğru kararlar verecek kadar birikime sahiptim.

Peki Eski Başkan Necip Çarıkçı ile şimdiki Aktif Başkan Emin Semercioğlu’nu Kıyaslarımızda Ne Gibi Farklılıklar Gözünüze Çarpıyor ?

Bana göre Necip Çarıkçı Anadol, Emin Semercioğlu ise Mercedes. Ahmetçim Anadolla Mercedes’i kıyaslamak gibi bir şeydir. Necip Çarıkçı Bank Asyaya üç beş beden bol gelir.Bu izlenime Bolusporla anlaştığımızda futbola bakışından yaptığı transferlerden anladım.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.