Daha yeşil bir Bolu’ya doğru...

Bolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 2012 yılında kendi serasında 50 bin adet süs bitkisi üreterek şehir merkezinde yeşil alanlara, refüjlere ve parklara dikimini gerçekleştirdi.   Bolu...

Daha yeşil bir Bolu’ya doğru...

Bolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 2012 yılında kendi serasında 50 bin adet süs bitkisi üreterek şehir merkezinde yeşil alanlara, refüjlere ve parklara dikimini gerçekleştirdi.

 

Bolu Belediyesi tarafından yapılan çalışmalarla kent merkezinde yeşil alanlar oluşturulurken, bunun yanında ayrıca serada üretilen süs bitkileri de şehrin birçok noktasına dikildi. 20 çeşit süs bitkisinin üretildiği serada 2012 yılında yaklaşık 50 bin adet üretim yapıldı. Bu sayının içerisinden ortalama 1000 adet bitki okullara, camilere ve resmi kurumlara dikildi. Ayrıca tohumdan üretilen ağaç ve mazı türleri ise çevre yollarında ve parklarda kullanıldı. Süs bitkilerinin ise tüm şehir merkezindeki yeşil alanlara, refüjlere ve parklara dikimi gerçekleştirildi. Konuya ilişkin konuşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, üçte ikisi orman ve yeşil alanlarla kaplı olan Bolu’da kent merkezini de bu doğayla uyumlu hale getirmek ve daha da yeşillendirmek için çaba gösterdiklerini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124