ELHAMRA SARAYININ BURÇLARINA BOLUSPORUN BAYRAĞINI ASTILAR

ELHAMRA SARAYININ BURÇLARINA BOLUSPORUN BAYRAĞINI ASTILAR

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarının Hayat Boyu Öğrenme programının Leonardo da Vinci Mobilty projeleri çerçevesinde 2010 teklif çağrısı döneminde Mimar İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek...

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programlarının Hayat Boyu Öğrenme programının Leonardo da Vinci Mobilty projeleri çerçevesinde 2010 teklif çağrısı döneminde Mimar İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi koordinatörlüğünde, Güvenlik Sistemlerinin Kurulumu Bakım ve Onarımı Uygulamalı Eğitimi isimli proje gerçekleştirildi.

 

Proje konusunda kendini geliştirmek isteyen proje ortaklarından yöneticilerin nezaretinde 26 Haziran 2011 - 16 Temmuz 2011 tarihleri arası 3 hafta süre ile İspanya’nın Sevilla şehrinde 13, Almanya Manhaim şehrinde 9 katılımcı ile gerçekleştirilerek tüm yapılan plan ve programlar proje içeriği doğrultusunda problemsiz sağlıklı bir şeklinde ilimize döndüler. Proje sayesinde grubun güvenlik sistemleri ile ilgili son teknolojileri yerinde görerek bilgi becerilerini geliştirmeleri, kendilerini yenilemeleri, özgüvenlerini kazanmalarını sağlandı. Aynı zamanda mesleki eğitim ve öğretim alanındaki yenilikçi uygulamaların geliştirilmesini ve bunların ülkemize aktarılması, katılımcıların bu alanda kendini yetiştirip son teknolojiyi cihazları öncelikle ilimizde verimli ve yaygın kullanılabilmesi, kurulabilmesi, çalıştırılması amacı ve arızalarının giderilmesi için gerekli asgari bilgi ve beceriyi kazandılar.

Bunlarla birlikte her iki ülkedeki grup hafta sonlarında eğitimden arta kalan zamanlarda bulunduğu şehirlerin hatta ülkelerin dışında kültürel ve sosyal etkinliklerde bulunarak ülkeler arası diyalogu geliştirdiler. Almanya’daki grup Manheim dışında Frankfurth, Strasburg gibi komşu şehirlerde incelemelerde bulundu. İspanya’daki grup ise Sevilla dışında Madrit, Cebelitarık(Tarifa), Cadiz, Granada, Cordoba gibi şehirlerini inceleme fırsatı yakaladılar. Aynı anda hem Atlantic okyanusunu hem de Akdeniz ve karşıda Afrika Kıtasını Fas’ı (Morocco) görme heyecanını tattılar. Bununla birlikte Endülüs Emevilerinin kurmuş olduğu ve halen canlı yaşayan İslam Medeniyetinin izlerini Granada’da ünlü Alhambra sarayında, Cordoba’da İlk Mescitte haz alarak yerinde gördüler. Bu ziyaret sırasında Alhambra sarayının girişine ve burçlarına Bolusporu bayrağını gururla asarak tüm dünyaya Bolu’yu tanıttılar. Projenin temas kişisi İzzet Baysal Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Rafet Yurdagül, “2005 yılından beri çok sayıda projenin uygulanmasında rol aldım ancak bu en başarılı, zevkli ve verimli gerçekleştirilenlerden bir tanesi oldu. Bu tür projelerin gerçekleşmesinde ülkemizin önünü açan teşvik eden bizlere her zaman anlayış ve yol gösteren kılavuzluk yapan aydınlatan bu hale gelmemizde en büyük payı olan Ülkemizin Ulusal Ajansına, Valiliğimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve bizlere güvenerek yola çıkan üstlerine düşen görevi en iyi şekilde gerçekleştiren katımcılara teşekkür ederim. İnşallah daha da artarak bu çalışmalar devam eder” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.