Gerz “Ben Boluspor’da Abdullah Gerz oldum”

Boluspor’da yeni Başkanın Mehmet İnceayan olmasından sonra değişim rüzgârları esmeye devam ediyor. 9 yıl aradan sonra tekrar göreve gelen Boluspor’un eski futbolcularından şimdi ise, kırmızı beyazlılarda kaleci antrenörü görevini üstlenen Abdullah Gerz, yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

 Gerz “Ben Boluspor’da Abdullah Gerz oldum”

Haber: Hamza Türdü

Boluspor kaleci antrenörü Abdullah Gerz, yeni sezon öncesi yaptığı açıklamada“ Bütün Boluspor’u sevenlerin, Boluspor taraftarlarının, kamuoyunun, basının herkesin bizlere yardımcı olmasını, destek vermesini, tahammül göstermesini istiyoruz ve diliyoruz. Çünkü buna da ihtiyacımız var. Bu parçalı bir iş değil. Sadece teknik ekip değil. Bu yönetim, taraftar, basın bir zincir halkasıdır. Bunlar olduğu sürece, bir bütünlük olduğu zaman başarı her zaman gelir” dedi.

BEN BOLUSPOR’DA ABDULLAH GERZ OLDUM

Bizim her zaman Boluspor’da görev alma arzumuz, isteğimiz var. Tabi uzun zaman oldu. En son 9 yıl önce şampiyonluk yaşamıştık. O şampiyonluktan sonra, çok kısa olmak kaydıyla takım 2’inci ligdeyken görev aldım. Aradan baya zaman geçti. Bu süre içerisinde hep dışarıdaki takımları çalıştırdım. En son Erzurum’da görev yaptım. Erzurum, bana çok uzak geldi. Bir yerde de artık dışarı gitmekten sıkıldım. Boluspor’da görev alma zamanımız gelmişti. Sağ olsun yeni yönetim bu görevi bize uygun gördü. Bizleri tercih ettiler. Başkana ve yönetim kuruluna teşekkür diyoruz. Bolu aşığı, Bolu sevdalısı bir insanım. Aynı zamanda ben Boluspor’da Abdullah oldum, Boluspor’da kaleci antrenörü Abdullah oldum. Şimdi aynı şekilde Boluspor’da görev aldık. Görevimizi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağız.

BOLUSPOR’A İYİ KALECİLER KAZANDIRACAĞIZ

Boluspor’a iyi oyuncuları kazandırmak istiyoruz. Kazandıracağız da. Bu deneyime de sahibim. Transferlerimizi de yapıp, kalecilerimizi alıp, kadromuzu tamamladığımız zaman sahaya indiğimiz zaman sizlerde takip etme fırsatı yakalayacaksınız. Faydalı olacağız. Bunun yanı sıra alt yapıdaki genç kalecilere zaman, zaman programlar yapıp, gençlerimizi çalıştıracağız. Gerekirse kalecilerimiz üst yapıya alıp, buradan çalıştıracağız. Genç oyuncularımızı, ağabeylerinin yanına alıp, onların hem görsel hem de pratik olarak çalışmasını sağlayacağız. Biz gördüğümüz kurslarda, seminerlerde ve güncellemelerde aldığımız eğitimler bu düzeyde. Kalecilerin performansını artırmak, kalede duruşunu geliştirmek için eğitimler yapacağız. Kalecilerimize, Boluspor’un geleceği için, sahada, teorik çalışmalar yapacağız. Bu benim her zaman istediğim bir şeydi. Uzun yıllardır ben bunu talep ediyordum. Ama kısmet olmamıştı. O dönemki yönetimler, belki şartlar öyle oluştu. Biz görev alamadık. Bu saatten sonra, bütün bilgi birikimimizi kalecilerimize yansıtacağım. Boluspor’a kaliteli kaleci kazandırmak için, elimizden ne geliyorsa yapacağız. İnşallah yetenekli kalecileri buluruz. Uzun yıllar kalecilerimiz Boluspor’a hizmet eder”

BİZLERE SADECE ÇALIŞMAK DÜŞÜYOR

Boluspor’da uzun bir aranın ardından görev aldığı için mutlu olduğunu dile getiren Gerz şöyle devam etti “Tekrar Boluspor’da görev almak benim için çok önemliydi. Kendi adıma söylüyorum. Bundan da çok mutluyum. Farklı düşüncelerle geldim. Ekip olarak güzel şeyler yapacağımızı düşünüyorum. Kendi adıma kalecilerimle farklı şeyler yapacağıma inanıyorum. Yeni tesisler her şey mükemmel. Bizlere sadece çalışmak düşüyor. İnşallah bizde bunun karşılığını vereceğiz” dedi.

LİDER VE DURUŞ GÖSTEREN HOCALARLA BAŞARI GELİR

Boluspor kaleci antrenörü Abdullah Gerz, farklı çalışma metotları ile önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacaklarını ifade ederek şunları aktardı “Yeni yönetim kurulunun düşüncesi genç kadro ile mücadele edilmesi. Başta taraftarımıza, basınımıza bizlere destek olmalarını istiyoruz. Bizlere tahammül göstermelerini istiyoruz. Bizden önce gelen hocaların fazlası yok. Çalışmalar, antrenmanlar az çok birbirine yakındır. Önemli olan burada duruştur. Ekibi kontrol etmektir. Ekibe sahip çıkmaktır. Lider hocalarla, duruş gösteren hocalarla başarı gelir. Bu konuda iddialıyız. Allah nasip ederse, önümüzdeki günlerde çalışmalara başlayacağız. Bu çalışmalarda da farklı şeyler izleyeceksiniz. Biz de önce disiplin, başarı olacak. Herkes yerini bilecek. Çalışmak isteyen herkes ile çalışacağız” dedi.

ESER’E GİTTİĞİ YERDE BAŞARILAR DİLİYORUM

Boluspor ile önceki gün yollarını ayıran tecrübeli kaleci Eser Altın ile de açıklamalarda bulunan Gerz şunları aktardı “Eser, Boluspor’a 2 sene burada hizmet etmiştir. Kendisine teşekkür edildi. Ayrılmak istediğini, burada daha fazla faydalı olamayacağını ifade etti. Yönetim de kendisine yardımcı oldu. Belirli bir anlaşma karşılığında yollar ayrıldı. Gittiği yerde de kendisine başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2013, 20:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa gerz
mustafa gerz - 6 yıl Önce

ağabime tüm hayatında başarılar diliyorum

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124