İnceayan’dan iddialara yanıt gecikmedi

Boluspor Kulüp Başkanı Mehmet İnceayan, geçtiğimiz hafta içi istifa edene Soner Çavuşoğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu. İnceayan, yazılı bir açıklama yaparak transfer komitesindeki görevinden istifa ettiğini açıklayan Soner Çavuşoğlu’nun iddialarına cevap verdi.

 İnceayan’dan iddialara yanıt gecikmedi

Geçtiğimiz hafta yazılı bir açıklama yaparak transfer komitesindeki görevinden istifa ettiğini açıklayan Soner Çavuşoğlu’na ilk cevap Boluspor Kulüp Başkanı Mehmet İnceayan’dan geldi. Transfer komitesindeki görevinden istifa eden Soner Çavuşoğlu’nun iddialarına Boluspor kulüp başkanı Mehmet İnceayan cevap verdi. Başkan Mehmet İnceayan yaptığı açıklamada “Biz buraya iyi niyetle geldik. 40 kişilik bir yönetimle göreve geldik. Bu yönetim kurulumuzda transfer komitesi birimimiz var. Bu transfer komitesinin içinde kimler vardı. Soner Çavuşoğlu, Hakan Kalafatoğlu, Osman Kayışoğlu, Seçkin Kavarna ve Ahmet Ardıhan vardı. Hakan kardeşimiz, kulüple, ilgili vermiş olduğu demeçlerde ayrılık noktasına geldik. Öyle bir hava yaratılıyor ki, sanki Boluspor’da iki istifa olduğu zaman Boluspor bitmiş, görev yapamaz” dedi. İnceayan açıklamalarına şöyle devam etti: Ben, Soner Çavuşoğlu’nu tanımam. Soner Çavuşoğlu’nu bana getiren ağabeyi Sayın Cengiz Çavuşoğlu’dur. Onun yapmış olduğu taahhütler neticesinde kulübe yönetici olarak aldık. Tabii ki bana göre Soner’i yönetime almam bir hataydı, ayrılması doğru bir karardır. İnsanları tanıyamıyorsunuz tabii ki. Biz buraya iyi niyetle geldik. 40 kişilik bir yönetimle göreve geldik. Bu yönetim kurulumuzda transfer komitesi birimimiz var. Bu transfer komitesinin içinde kimler vardı. Soner Çavuşoğlu, Hakan Kalafatoğlu, Osman Kayışoğlu, Seçkin Kavarna ve Ahmet Ardıhan vardı. Hakan kardeşimiz, kulüple, ilgili vermiş olduğu demeçlerde ayrılık noktasına geldik. Öyle bir hava yaratılıyor ki, sanki Boluspor’da iki istifa olduğu zaman Boluspor bitmiş, görev yapamaz. Soner Çavuşoğlu kimdir?  Biz insanlara Boluspor’da sandalye verdik, koltuk verdik. Onun kıymetini bilmediyse yapacak bir şey yok. Boluspor’da bir yönetim tarzı vardır. Önce birbirimize bağlı saygılı olacağız. Benimle konuştuğunu bir başkasıyla değişik konuşup, onun lafını bana getirip, benim lafımı ona getiren, kulüp içindekilere nifak sokan hatta toplantılarda toplantı bitmeden, basına sızdıran bir arkadaşımızdı. Bu yapıda bir insan. Bana getirmiş olduğu transfer listesinde yabancı oyuncularla ilgili, tanıdığı menajerler vasıtasıyla futbolcular getirdi. Bunların kulüp masraflarını, uçak paralarını bütün masraflarını biz ödedik. Bu yabancılardan bir tanesini de teknik kadromuz beğenip kadromuza almadı. Onun getirdiği adamları almamazlık yapmadık. Benim kariyerimi sorguluyor. Benim kariyerimi sorgulayacak sen kimsin. Ben 37 yıl Boluspor’da görev yapmış birisiyim. Yaklaşık 45 yıldır ticaretin içindeyim” dedi.

YÖNETİME BİR HUZUR GELDİ

Soner Çavuşoğlu Bolu’da ne yapmış bana bir söylesin diyen Başkan İnceayan “3-4 topçunun satılmasına karşı çıkmış. Ben istedim onun buradan ayrılmasını. Yönetim kurulundaki bütün arkadaşlarımın yanında seninle çalışmak istemiyorum dedim. Yüzüne karşı söyledim. Çekti gitti. 5 haftadır toplantılara gelmiyor. Daha yeni mi istifa ediyor. Biz 5 haftadır toplantıya çağırmıyoruz, mesaj yollatmıyorum. Ben istediğim için ayrıldı Boluspor’dan. Burada bir aile topluluğu içerisindeyiz. Yönetime bir huzur geldi. En yakın akraba mı, benim karşıma diken adam. Beni onunla karşı karşıya getiren adamdır. Yönetim kurulundaki İsmail Semercioğlu ile karşı karşıya getirdi. Böyle adamın bulunması mı lazım yoksa bizler her gün burada acaba ne olacak diye, düşünmemiz mi lazım. 2-3 yıl kulüpte kalacak mıymışız. Geçen seneki yönetim 1 yıl kaldı, Emin Semercioğlu 1 yıl kaldı. Herkes 1 yıl kalıyor. Geçen seneki yönetim 1 Milyon liralık futbolcu sattı buradan. Bir sürü kasalara paralar girdi. Elimizde belgeler var. İsterse eski yönetim desin ki, bu yalan söylüyor desinler. Yaklaşık 450 bin lira bağışları var kulübe. Biz nelerle uğraşıyoruz, Soner Bey nelerle uğraşıyor. Ben kulübün geçmiş borçlarını ödüyorum. Yönetici alacaklarını, maç başlarını ve 2013-2014 sezonunun alacaklarını ödüyorum. Boluspor’un çeklerinde sıkıntı yaratılmasın diye atılan imzaları devamlı takip ediyoruz. Boluspor’a zarar gelmesin diye de o çekleri tıkır, tıkır ödüyoruz. Biz Boluspor’un değerlerini korumaya çalışırken, hiçbir maddi katkısı olmayan Soner Çavuşoğlu çıkacak, vatandaşta soracak sen ne verdin Boluspor kulübüne diye. Sen Boluspor’da ne yaptın, ne kadar kaynak sağladın. Takdiri Bolu komu oyu versin” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2013, 20:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124