JUDO ŞAMPİYONU TÜRKİYE 5’İNCİSİ CEREN MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ

JUDO ŞAMPİYONU TÜRKİYE 5’İNCİSİ CEREN MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ

İlimizde geçtiğimiz hafta yapılan Türkiye Gençler Judo Şampiyonası'nda Türkiye beşincisi olan Alanya Özel Ufuk Fen ve Anadolu Lisesi Öğrencisi Abdülkadir Ceren, Milli takıma seçildi.   İlimizde...

İlimizde geçtiğimiz hafta yapılan Türkiye Gençler Judo Şampiyonası'nda Türkiye beşincisi olan Alanya Özel Ufuk Fen ve Anadolu Lisesi Öğrencisi Abdülkadir Ceren, Milli takıma seçildi.

 

İlimizde yapılan Türkiye Gençler Judo Şampiyonası'nda Türkiye beşincisi olan Alanya Özel Ufuk Fen ve Anadolu Lisesi öğrencisi Abdülkadir Ceren, milli takıma seçildi. Türkiye Judo Federasyonu'nun 2011 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Gençler Judo Şampiyonası 25-27 Şubat 2011 tarihleri arasında ilimiz de yapılmıştı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (B.E.S.Y.O.) C Salonunda yapılan şampiyonaya 45 ilden 322 erkek, 189 bayan olmak üzere toplam 511 sporcu katılmıştı. Müsabakalar da Türkiye beşincisi olan Alanya Özel Ufuk Fen ve Anadolu Lisesi öğrencisi Ceren, Milli Takım kampına çağrıldı. Judo Federasyonu tarafından daha sonra belirleyeceği kamp programına katılarak Portekiz'de yapılacak olan dünya Judo şampiyonluğuna katılacak. Milli takıma çağrılmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Ceren, üçüncü kez milli takıma seçildiğini açıkladı. 2007 yılında yapılan Antalya Dünya Judo Şampiyonası'nda beşinci olduğunu hatırlatan Ceren, bu kez hedefinin dünya şampiyonluğunu almak olduğunu söyledi. Kamp öncesi hazırlıklarına şimdiden başladığını ifade eden Ceren, "Beni yetiştiren ailem ve öğretmenlerime teşekkür ederim. Ailem ve ülkemin dualarıyla inşallah bu sefer şampiyon olacağıma inanıyorum." dedi.

Alanya Özel Ufuk Lisesi Müdürü Lütfü Tunç, öğrencisi Ceren'in, Alanya'nın gururu olduğunu belirterek, milli takıma seçilmesine sevindiklerini söyledi. Okul olarak gerekli destekleri verdiklerini ifade eden Tunç, "Temennimiz öğrencimizin derecelere girip bizi mutlu etmesi. Bu başarıyı getirebilecek kapasite de olan öğrencimiz Ceren'in dünya şampiyonasında derece yapabilmesi için okulumuzda bulunan iki beden eğitimi öğretmenimizin dersler haricinde özel ilgileniyor." dedi.

Beden Eğitimi Öğretmeni Abdullah İşler'de öğrencileri Ceren'in Judo'da çok kabiliyetli bir yapısı bulunduğunu belirterek, Portekiz'de yapılacak olan dünya şampiyonasında dereceye girerek Alanya'nın gururu olacağına inancının tam olduğunu dile getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.