MAVİ DALGALAR YALOVA'DAN BAŞARIYLA DÖNDÜ

MAVİ DALGALAR YALOVA'DAN BAŞARIYLA DÖNDÜ

Mavi Dalgalar Spor Kulübü Karate Minik-Yıldız-Ümit kategorisi sporcularımız Yalova İller Arası Karate Müsabakalarından başarıyla döndü.   Geçtiğimiz hafta Yalova Atatürk Spor Salonunda düzenlenen...

Mavi Dalgalar Spor Kulübü Karate Minik-Yıldız-Ümit kategorisi sporcularımız Yalova İller Arası Karate Müsabakalarından başarıyla döndü.

 

Geçtiğimiz hafta Yalova Atatürk Spor Salonunda düzenlenen İller Arası Karate müsabakalarına katılan il Karate takımımız toplamda 10 madalya ile Bolu'yu başarıyla temsil etti. Antrenman programlarına ek olarak konulan ekstra antrenmanlar, eğitmenlerin, öğrencilerin üstün çabaları ve kulüp yönetimi girişimleriyle bulunan sponsorların ve öğrenci velilerinin değerli destekleriyle gelinen bu konum Bolu Karate sporu açısından büyük bir önem teşkil ediyor. Toplamda 21 bay-bayan Minik-Yıldız-Ümit sporcumuzun katıldığı yarışmalarda en küçük yaştan en büyük yaşa kadar sporcularımızın ve hocaların mücadelesi göz doldurdu.

Türkiye Karate Federasyonu Bolu İl Temsilcisi Sabri Damar, Bolu'da  Karate'nin geldiği yerin sevindirici olduğunu, Bolu'da Karate'nin ilk defa başlatıldığı Mavi Dalgalar Spor Kulübünde o zamandan bu yana çok büyük adımlar atıldığını, önemli faaliyetler yapıldığını, büyük başarılar kazanıldığını söyledi.

Bolu Karate Hakem ve Antrenörü İbrahim Damar'ın yaptığı açıklamada ise müsabakalara Düzce, Yalova, Bursa, İstanbul, Eskişehir kulüplerinin katıldığını maçların tahmin ettiklerinden daha fazla katılımla gerçekleştiğini buna rağmen sporcularımızın, yapılan verimli antrenmanlar sonucunda birçok turu zorlanmadan geçtiklerini söyledi. Başarılı sporcularımızın antrenörü İbrahim Damar ayrıca, desteğini ve ilgisini eksik etmeyen öğrenci ailelerimize teşekkür ettiğini ve  hoca, öğrenci, veli üçlüsüyle Bolu Karate sporunu daha ileriye taşıyacaklarını ifade etti.

Yalova' da kumite yarışma dalında dereceye giren sporcularımız şöyle;

- İrem Helin DİNÇ                            - 2.lik
- Ahmet Yasin AYDOĞDU             - 2.lik
- Tayfun NAZLI                                - 1.lik
- Nihat Can TUNÇER                       - 3.lük
- İdil KÖROĞLU                              - 2.lik
- Faruk KARAMAN                          - 1.lik
- Afra Yaren AYDIN                                    - 3.lük
- Sefa YAMAN                                 - 3.lük
- Halil EROL                                      - 2.lik
- Furkan GÜREN                              - 2.lik

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.