OLİMPİK ATLETİZM PİSTİ PROJESİ İHALEYE ÇIKTI!

OLİMPİK ATLETİZM PİSTİ PROJESİ İHALEYE ÇIKTI!

“Olimpik Atletizm Pisti” 2011 Yılı Yatırım Programına alındı ve ihaleye çıktı. Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan AKP Bolu Milletvekili Fatih Metin, projenin Aladağlarda kampa gelen ve atletizm pisti olmadığı...

“Olimpik Atletizm Pisti” 2011 Yılı Yatırım Programına alındı ve ihaleye çıktı. Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan AKP Bolu Milletvekili Fatih Metin, projenin Aladağlarda kampa gelen ve atletizm pisti olmadığı için kampın pist aşamasında Bolu’dan gitmek zorunda kalan sporcuların ilimizde kamplarını tamamlamalarına fırsat vereceğine işaret etti.

 

AKP Bolu Milletvekili Fatih Metin konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: Uzun süredir Bolu’nun aydınlık geleceğinin oluşturulmasında önemli yer olacak her alan da projelerimiz bir bir gerçekleşmekte olup, bu kapsamda neticelendirdiğimiz önemli bir projenin daha çalışmaları tamamlanmış ve ihale aşamasına gelmiştir.

Bolu’nun spor alanındaki kariyerinde önemli bir yer tutacak olan ve tanıtımına ulusal değil, uluslararası boyutta hizmet edecek olan Olimpik Atletizm Pisti 2011 Yılı Yatırım Programına alınmış ve ihale ilanına çıkmıştır.

Sahabet style="font-size: small;">İlimizde her geçen gün artan sporcu sayılarının, daha aktif olarak değerlendirilmesine imkân sağlayacak, sporcularımızın ve halkımızın daha sağlıklı şartlarda ve daha iyi imkânlara sahip tesislerde spor yapmasına imkan verecek olan bu tesis; halkımızın spora bakış açısını daha pozitif hale getirerek sporun geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacaktır. Her kesimden insanımızın istediği zaman çocuklarıyla birlikte sağlıklı yaşam yürüyüşleri yapabileceği bir tesis olacaktır. Aladağlarda kampa gelen ve atletizm pisti olmadığı için kampın pist aşamasında Bolu’dan gitmek zorunda kalan Elvan Abeylegesse, Alemitu Bekele, Halil Akkaş gibi büyük şampiyon sporcuların ilimizde kamplarını tamamlamalarına fırsat verecektir.

Burada yapılacak olan ulusal ve uluslararası müsabakalarla ilimizin prestiji artacak ve ilimiz spor turizmi açısından cazibe merkezi haline gelecektir.

Her spor branşının temeli olan atletizme yapılan bu yatırım, ilimizden şampiyon sporcuların çıkmasına büyük katkı sağlayacak ve geri dönüşümü zengin bir yatırım olacaktır. 4.000.000 TL lik bu yatırımın Bolumuza ve ülke sporuna hayırlı olmasını dilerim” dedi.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.