Öztürk, zamlar hakkında konuştu

Öztürk, zamlar hakkında konuştu

Geçtiğimiz meclis ayında oy birliği ile çıkan kararda Bolu Belediyesi Özel Halk Otobüsleri’ne 15 kuruşluk zam geldi. Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk, konu hakkında açıklamada buludu.

Haber: Esra Öztürk

Nihat Alpat Öztürk, açıklamasına ilk olarak 15 Temmuz’un 1’inci yıl dönümü hakkında konuşarak başladı. Öztürk, gelecek nesillerin asla unutmayacağını ve unutturmayacağını vurgulayarak; “15 Temmuz 2016 tarihinde Fettullahcı terör örgütü, paralel devlet yapılanması tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişimine karşı Milletimiz büyük bir kahramanlık örneği göstermiştir. Biz şoför ve nakliyeci esnafı olarak tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Millet olarak istiklal savaşında olduğu gibi milletimiz canı ve kanı pahasına da olsa demokrasimiz adına her türlü mücadeleyi yapmış, yapmaya da devam edecektir. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi ilimizde de başta Bolu Belediyemiz olmak üzere kurumlar ve halkımız ile 15 Temmuz etkinlikleri bir şölen havasında düzenlenecek olup, bizlerde büyük bir coşkuyla bu etkinliklere katılarak, Demokrasi nöbetleri süresi içinde olacağız. Feto ihanetini bizler ve gelecek nesillerimiz asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Darbeciler kim olursa olsun adaletimizin bunlara en ağır cezaları vereceğine inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

İŞTE ZAMLARIN NEDENİ

Öztürk, açıklamasının sonunda otobüslere gelen zamlar hakkında konuştu. Öztürk, zamların nedenini SGK Primleri, kasko, zorunlu trafik ve koltuk sigortalarına gelen ücret artışlarına bağlayarak; “Bolu Belediyesine 04.07.2017 tarih ve 112 sayılı yazımı ile akaryakıta, lastiğe, akü ve yedek parça bakım işçiliğine vb. gelen zamlar, şoför maaşları ve SGK primleri, kasko, zorunlu trafik ve koltuk sigortalarına gelen zamlar nedeniyle giderlerimizi karşılayamadığımız için bilet fiyatlarımızın yeniden düzenlenmesi için üyelerimiz adına talep de bulunulmuştur. Talebimiz plan bütçe komisyonuna havale edilmiş olup,yapılan inceleme ve araştırmalar sonucunda karara bağlanmıştır. Temmuz ayı ikinci birleşim toplantısında plan bütçe komisyonundan gelen rapor doğrultusunda 01 Eylül 2017 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, tam bilet 2,50 indirimli öğrenci bileti 1,50 iki binişlik kart 6,50 AİBÜ Üniversitesi ring otobüsleri için ise 0,60 kuruş olarak uygulanacaktır. Özel halk otobüsü işletmecilerimize hayırlı olsun. Bolu Belediyesi Meclisine ve bizimle ilgili birimlere de üyelerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.