Reha Erginer “Günü kurtarma peşinde değiliz”

Boluspor Teknik direktörü Reha Erginer, Pazar günü oynayacakları Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Transferden ve birçok konuda açıklamada bulunan Erginer “İsteyip alamadığımız oyuncular oldu, başka kulüplere gitti. Çünkü bizim mali sınırlarımız var ve onları aşmak istemiyoruz. Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı önemli. İç sahada üst üste ikinci maçımızı kazanmak istiyoruz” dedi.

 Reha Erginer “Günü kurtarma peşinde değiliz”

Haber: Hamza TÜRDÜ

Ekibimiz Boluspor, dün yaptığı çalışmayla ligin 18.haftasında sahasında oynayacağı Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçını hazırlıklarını sürdürdü. Dün gerçekleştirilen antrenman öncesi teknik direktör Reha Erginer, gazetecilerin sorularını cevapladı. Erginer açıklamasına “İlk yarıyı çok istediğimiz yerde bitirmedik. İkinci yarıya başlangıcımız da önemli idi bizim için. Maçtan sonrada söyledim. Saygı duyulması gereken bir ekiple oynadık. 3 puan bizim için önemliydi. Maçtan sonrada üstüne koymamız gereken birçok eksiğimizi de gördük. Bunları da maçtan sonra oyuncularıma söyledim” dedi.

ÜST SIRALARA TIRMANMAK İSTİYORUZ

Bu hafta sonu önemli bir maçımız var. Rakibimiz Gaziantep Büyükşehir Belediyespor. Puanlarımız eşit. Biz en kısa zamanda puanlar alıp üst sıralara tırmanmak istiyoruz. Her hafta olduğu gibi bu haftada 3 puan parolasıyla hazırlanıyoruz. Zor maç, aslında kolay yada zor maç diye bir şey yok. Rakipler birbirinden zorlu. Herkes herkesi yenebiliyor. Her türlü sonuç çıkabiliyor. Enteresan sonuçların alındığı bir lig. İkinci yarıda da bu tür sonuçları daha fazla göreceğimize eminim. Ama tabi biz iç sahada puan kaybetme gibi bir lüksümüz yok. Onunda bilincindeyiz. Orduspor ile başladığımız bu ikinci yarıyı iyi bir şekilde devam ettirmek istiyoruz. Bunun içinde Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı önemli. İç sahada üst üste ikinci maçımızı kazanmak istiyoruz. En kısa vadede çok sıkı hazırlanacağız bu maça.

GÜNÜ KURTARMA PEŞİNDE DEĞİLİZ

Transfer yapmayı düşündüğümüz mevkiiler var. Tabi istediğimiz oyuncular olursa. Bize bir şeyler katabilecek oyuncuları almak istiyoruz. En önemlisi de bu oyuncuları transfer ederek önümüzdeki sezonu da düşünüyoruz. Yoksa o kısa vaade de böyle ekstra transfer yapıp kulübü de mali yükün altına sokmak istemiyoruz. Yönetimimizle ortak aldığımız kararlar ve fikirler var. Mali sıkıntılar kulüplerin önündeki en büyük engel. Adımları atarken de dikkatli atmak lazım. Günü kurtarma peşinde değiliz. O anlamda bizlere katkısı olan oyuncular olursa, tabi kafamızda düşündüğümüz mevkiiler var. Oraya takviye yapabiliriz.

DEVRE ARASI TRANSFER ZOR OLUYOR

İsteyip alamadığımız oyuncular oldu, başka kulüplere gitti. Çünkü bizim mali sınırlarımız var ve onları aşmak istemiyoruz. Futbolcu piyasası bu senede yüksek. Transferde öncelikle maalesef maddi. Oyuncularda artık ne kazanacaklarına ve ne alacaklarına bakıyorlar. Devre arası transferleri biraz zor oluyor. Herkesin kulübü var, iyi oyuncuları kadronuz katmak istiyorsunuz, oda zor. Çünkü herkes oyuncu arıyor. İyi oyuncu ve serbest olan oyuncu bulmak zor. Kalitesi yüksek oyuncular var ama maç eksikleri var. transfer konusunda biraz ince eleyip sık dokumak lazım diye düşünüyorum.

JAVADOV’UN MAÇ EKSİĞİ YOK

Javadov’un maç eksiği yok. Zaten bize Gaziantep ile sözleşmesini fesih ettikten sonra geldi. Orada antrenmanlarına devam ediyordu. Maç eksiği olan oyuncuları görmek içinde bugün U21 takımıyla bir hazırlık maçı yaptık. Onların son durumları görmek adına. Maç atmosferi çok farklı. İstediğiniz kadar bireysel antrenman yapın, takım antrenmanının yerini tutmaz. İstediğiniz kadar takım antrenmanı yapın, maç oynamıyorsanız maç ritmini yakalamak zordur. O anlamda onları görmek içinde bugün bir maç yaptık. Bunları ikinci yarıda sıkça yapmak istiyoruz ki oyuncularımızın da maç eksiğini giderelim diye. Önümüzde uzun bir maraton var, çalışmalara göre bu oyuncularımızı değerlendireceğiz.

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2015, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124