ROTAMIZ DEPLASMAN YÜKÜMÜZ EĞİTİM PROJESİ HEDEFİNE ULAŞTI

ROTAMIZ DEPLASMAN YÜKÜMÜZ EĞİTİM PROJESİ HEDEFİNE ULAŞTI

Nihai hedefimiz olan Bolu ilini duyarlı halkından topladıkları gerekli materyalleri Bolu’daki Hayır Çarşısına teslim eden ve çabalarından ötürü diğer kişilere de örnek teşkil etmesi amacıyla Bolu Kültür...

Nihai hedefimiz olan Bolu ilini duyarlı halkından topladıkları gerekli materyalleri Bolu’daki Hayır Çarşısına teslim eden ve çabalarından ötürü diğer kişilere de örnek teşkil etmesi amacıyla Bolu Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Müdürü Güler Mert tarafından Dersin Sorumlusu Yeşer Eskicioğlu ve Projeyi gönüllü düzenleyen Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği Bölümü Öğrencileri Gamze Yerlikaya, Yüksel Birdal, Hakan Deler, Gökhan Altın, Ersel Ceylan, Osman Arkın’a teşekkür belgesiyle onurlandırıldılar.

 

Haber/Foto: Gamze Yerlikaya

“Spor dostluk ve kardeşliktir” sözü her spor müsabakasından önce söylenilse de günümüzde birçok spor müsabakasından önce ve sonra şiddet olayları meydana gelmektedir. “Dostluk kazansın” temennilerinin yerine, “ne olursa olsun” kazanma arzusu taşıyan sporcu ve taraftarlar bu arzularını müsabaka esnasında yüksek düzeyde sergilemekte, bazen en şiddetli olaylar bu sırada meydana gelebilmektedir. Spor müsabakalarını izleyen insanların bir kısmı bunu (günlük hayatında spor yapmasa bile) bir aktivite olarak değerlendirirken, bir kısmı ise spor müsabakalarını kazanılması gereken bir savaş gibi görmektedir. Spor, birleştirici, bütünleştirici ve kucaklayıcı olmalıdır. Zaten, sporun amacı da budur. Barıştır, sevgidir, toplumları kucaklamaktır. Bunun dışına çıkıldığında spor, spor olmaktan çıkar. Hiç kuşkusuz modern toplumun en yaygın sosyal etkinliklerinin başında spor gelmektedir. Spor sanat, edebiyat, kültür, kısaca entelektüel uğraşlarla kıyaslanamayacak kadar yaygın bir etkinlik alanına sahiptir. Modern toplumda spor “kişisel eğlence” işlevini yerine getirmenin ötesinde çok sayıda toplumsal işleve de karşılık vermektedir.

Projemiz ile; Sporun genelde, ülkeleri ve insanları yakınlaştırıcı, barışa katkı sağlayan özelliğinden söz edilir. Sporun gerek bireysel, gerekse toplumsal açıdan çok farklı ve yaygın işlevleri bulunmaktadır. Daha önce çocuk tribünü gibi çok önemli bir ilke imza atan, Küçük şehrin büyük öyküsü olmayı her yönüyle hak eden Boluspor Kulubü ağırlığı ile Bolu İli olarak bu proje de önemli bir amaca hizmet etmek ve bu konudaki çalışmaların herkes tarafından duyulması için medya ile iş birliği yapmak, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu Spor Yöneticiliği bölümü öğrencileri olarak yaşadığımız İle ve ülke sporuna katkıda bulunmak amacıyla nisan ayında Kardelen ve Belediye meydanında açtıkları stantlar ile halkı bu konuda bilgilendirip eşya toplamışlardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.