Şampiyon gençlerden Başkan Yılmaz’a ziyaret

Geçtiğimiz ay Kick Boks ve Taekwondo Türkiye Şampiyonalarında ilimizi başarı ile temsil eden Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları Hatice Çakmar ve Ülkü Yüceer, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

 Şampiyon gençlerden Başkan Yılmaz’a ziyaret

14-22 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Kick Boks Türkiye Şampiyonasında 1. olan Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Hatice Çakmar ve 02-06 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Türkiye Ümitler Taekwondo Şampiyonasında 3. Olan Ülkü Yüceer, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete sporcuları ile birlikte gelen Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Antrenörü ve aynı zaman Milli Antrenör olan Derviş Erdoğan, Başkan Yılmaz’a sporcularını tanıtarak “6 yıldır sporcularımız ile birlikte çalışıyoruz ve artık verdiğimiz emeklerin karşılığını almaya başladık. Sporcularımdan Hatice Çakmar 14-22 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen Kick Boks Türkiye Şampiyonasında 1. Olarak altın madalya kazandı. Ülkü Yüceer ise 02-06 Ağustos tarihlerinde düzenlenen Türkiye Ümitler Taekwondo Şampiyonasında 3. Olarak Bronz madalya kazandı. Ayrıca Hatice Çakmar İtalya’da düzenlenen Dünya Şampiyonasına katıldı fakat henüz orda bir başarı kaydedemedik. Ülkü Yüceer ise önümüzdeki dönemde Slovenya’da düzenlenecek Balkan Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek. Gençlerimiz şimdiden üniversite hayatlarını garanti altına aldılar çünkü ikisi de Milli takıma seçildiler. Hatta Kick Boks ve Taekwondo dalında Bolu’dan milli olan ilk sporcular. İnşallah sırada Avrupa’da ve dünyada başarılar, madalyalar kazanmak var ve bunu da başaracaklarına inancım tam” diye konuştu.

Gösterdikleri başarılardan dolayı genç sporcuları kutlayan Başkan Yılmaz; “Bir insanın işini sevmesi en önemli şeydir ve işinizi sevdikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey yoktur. Sizleri bu başarınızdan dolayı kutluyorum, sizler Bolu’nun ve bizlerin gururusunuz. İnşallah ilerleyen dönemlerde daha da büyük başarılara imza atacaksınız” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra Antrenör Derviş Erdoğan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a Kick Boks eldiveni hediye etti. Eldivenleri takan Başkan Yılmaz daha sonra sporcularla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 18:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124