SAYIN BAŞKAN BENİM GÖREVİM FUTBOLCU ALMAK DEĞİLDİR!

Tekin AYTUGAR'ın kaleminden..

 SAYIN BAŞKAN BENİM GÖREVİM FUTBOLCU ALMAK DEĞİLDİR!


Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz 20 Ocak günü Boluspor başkanını da yanına alarak yukarı çarşı diye bildiğimiz daha doğrusu Fırka Tepesi olarak bilinen ama şimdi ne diyeceğimizi bile söyleyemediği tepeye yapılan binanın kimin tarafından yapıldığı, kime verildiği, kim tarafından çalışıtırılacağından hiç bahsetmeden spor yazarlarına sallamışta sallamış.

Bugüne kadar bekledim bakalım bu sözlerin cevabını verecek yiğit gazeteci, spor yazarı veya eski başkanlar ve yönetimleri de dahil olmak üzere bir şeyler derler mi diye ama hiç kimse çıkıpta iki kelam laf etmedi.

Nasıl etsinler ki! Belediyeye ait işletmeler tıkır tıkır çalışıyor. Eskilerde inşaat işleriyle haşır neşir! Haliyle cevap vermek sıkar ve iş de bana kaldı ya.

Gelelim ben niye cevap veriyorum'a. Boluspor'un işe yaramayan oyuncuları iki üç yıldır alıp alıp borcu 12-13 milyon TL'lere belkide daha fazlalarına çıkarıldığından başkan Alaaddin Bey'in haberi yok galiba. Başkanım, Boluspor sadece bu yıl yani 2015-2016 sezonunda sezon başında 22, sezon arasında 8 futbolcu olmak kaydı ile 30 tane futbolcu almış. Bunlardan 12-13 tanesini devre arasında işe yaramaz diyerek göndermişler. Bunun bir dünya rekoru olduğundan haberiniz var mı ki acaba? Yeni kurulan bir kulübe bile 30 tane yeni futbolcu alınmaz. Alınırsa buna iş bilmezlik denir.

2016 UEFA kriterlerini Türkiye Futbol Federasyonu uygulamaya koymaya başladı ve ilk icraat olarakda mali kriterleri ayarlayamayan Samsunspor ile Denizlispor'un üçer puanlarını sildi. Bu uygulama bu yıl ve daha sonraki yılarda da devam edecektir.

UEFA kriterleri der ki; "başkan dahil kulübe kendi cebinden harcama yapamazsınız. Her kulüp geliri kadar harcama yapabilir. Bu dengeyi sağlayamayan kulüplere puan silmeden tutun, küme düşmeye kadar cezalar verilir" der. Devam ederek, "kulübün oluşan borcundan da tüm yönetim kurulu tek tek sorumludur" diye sürüp gider.

Yani Boluspor başkanı çıkıpta her üç ayda bir 3 miilyon, 5 milyon, 6 milyon (şimdi transferlerden sonra ne diyeceğini bilemiyorum), paralar verdim, bu parayı kim getirirse kulübün başkanlığını alır, diyemeyecek!

Doğru yönetemiyorsan gelen paraları doğru yerlere kullanamıyorsan o paraları biraz zor alırsın, diyor UEFA...

Bir yılda işe yaramaz 30 futbolcu alacaksın, kaça aldın, kaça verdin kimse bilmeyecek, Belediye Başkanıda çıkacak diyecek ki, "bugüne kadar ki eski yönetimler Boluspor'u kullanmışlardır". İlk defa Boluspor bu başkanı ve yönetimini kullanıyor, diyecek ve kimseden tık ses çıkmayacak.

Borç olmuş 12-13 Milyon, eski yöneticiler hiç olmazsa Boluspor'u üçüncü ligten PTT 1.ligine çıkarmışlar, her yıl play-off heyecanı yaşatmışlar, giderkende arkalarında borç bırakmamışlardır. Şimdi her yıl 20-30 futbolcu al, ertesi yıl yine al, yine al, sonuçta herkes bize soruyor, küme düşer miyiz?

Sevgili Başkanım hesap bu. Aslına bakacak olursam, sizin felsefenizi ben anladım. Boluspor kulüp başkanı arkadaş al sana cafe, sakın bana dokunma! Bana dokunmayan da bin yıl yaşasın.

ONUN İÇİNDİR Kİ BENİM GÖREVİM FUTBOLCU ALMAK DEĞİLDİR. FUTBOL ŞUBESİ SORUMLUSU BİLE BELLİ OLMAYAN BİR YÖNETİMİN YANLIŞLARINI SÖYLEMEKTİR.

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2016, 10:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
bolulu
bolulu - 5 yıl Önce

cok dogru,
menajerler ile onlara bagli oyuncularin kuklasi olmuslar.
almanyada en yüksek liglerde oynayan ve bolulu da olan bir oyuncuyu antrenör ve menajerin adami olmamasi dolayisi ile denemeye dahi almayan bir klüp.

SIRADAKİ HABER

banner128

banner124