SPOR TURİZMİ İÇİN ANKARA'YA AKIN ETTİLER

SPOR TURİZMİ İÇİN ANKARA'YA AKIN ETTİLER

Bolu’nun spor turizmindeki yerini ve önümüzdeki döneme ait stratejik planlarını görüşmek üzere Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’ü makamında ziyaret eden Bolu milletvekilleri...

Bolu’nun spor turizmindeki yerini ve önümüzdeki döneme ait stratejik planlarını görüşmek üzere Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’ü makamında ziyaret eden Bolu milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Fehmi Küpçü ile birlikte Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen ile Boluspor Sportif Havacılık Derneği Başkanı Fatih Yamaner  projelerini müdür Akgül'e  tek tek aktardılar.

 

Siyasilerin desteğini alan ikili Bolu'da geçtiğimiz günlerde sözü alınan sportif tesislerin tamamlanması için gereken bilgiyi Akgül'e aktarırlarken, hava ve doğa sporları için Boluspor Sportif Havacılık Derneği Başkanı Fatih Yamaner projelerini önce Akgül'e daha sonra Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Nihat Ermihan'a aktarırken, Abant Çepni bölgesinin hava sporları merkezi olması için gerekli sözü aldı.   

 

ERCOŞKUN "SPOR TURİZMİ İÇİN GEREKENLER YAPILACAK"

Yaklaşık bir saat süren görüşmede Milletvekili Ali Ercoşkun Bolu’da turizmi, özelliklede spor turizmini çok önemsediklerini ve Bolu’nun hem sportif açıdan başarılı bir kent olmasını, hem de tesisleşme noktasında gelişmesini arzuladıklarını dile getirdi. Ercoşkun, bu süreçte üzerlerine düşen tüm sorumluluğu da yerine getireceklerini sözlerine ekledi.

 

"BOLU'DA TESİSLER BİTECEK"

Bunun üzerine Gençlik ve Spor Genel Müdürü Sayın Yunus Akgül Bolu’yu çok sevdiğini ve Bolu’yu sportif açıdan çok iyi yerlerde görmek istediğini belirtti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Suat Çelen ile beraber Bolu’da sportif tesisleşmeler ile ilgili adımların atıldığını ve bu yıl yapılacak olan olimpik atletizm pistinin, 150 yatak kapasiteli sporcu eğitim merkezinin ve Aladağlarda düzenlenen gençlik kampları için yapılan tesislere başlanarak, bitirileceği sözlerini verdi. Ayrıca Gerede Arkut Kayak evinin temelini attıklarını ve Bolu’ya 5000 kişilik bir spor salonu yapmak için gerekli alt yapı çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

 

TÜRKİYE HAVA SPORLARI DERNEĞİ FEDERASYON BAŞKANI ERMİHAN "ABANT ÇEPNİ HAVA SPORLARI MERKEZİ OLACAK"

Son olarak Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Kulüp Başkanı Fatih Yamaner 2006 yılından günümüze kadar Abant Bölgesi'nde yapılan Havacılık Faaliyetleri hakkında sunum yaptı. Yunus Akgül Abant Çepni Bölgesi'nin havacılık merkezine dönüşmesi için Bolu Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile Bolu Sportif Havacılık ve Doğa Sporları Kulübü tarafından hazırlanan projeye maddi desteği vereceğini ve kendisinin yamaç paraşütü, havacılık merkezi bölgesini görmeye geleceğini ifade etti. Genel Müdür Yunus Akgül ün ziyareti sonrasında Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı  Nihat Ermihan ile de görüşen Suat Çelen ve Fatih Yamaner projenin gerçekleştirilmesi için gerekli girişimlere başlanması konusunda ortak görüşte bulundular. Federasyon Başkanı Nihat Ermihan; "Bu sene 6. sı düzenlenen Abant Hava Sporları Festivali,  Abant Çepni Bölgesi'nin önemini vurgulamaktadır. Bu bölgenin hava sporları merkezi haline dönüşmesi için tam destek vereceğiz" şeklinde konuştu.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ndeki görüşmelerin ardından ziyaretler, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Bolulu hemşerimiz Başkan Yardımcısı Muammer Demircan’a yapılan ziyaretle son buldu.  Boluspor başkanı Necip Çarıkçı'nın da katıldığı spor toto teşkilatı ziyaretinde Boluspor ve amatör takımlar için bazı görüşmelerin yapıldığı öğrenildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.