TASLAK PROJE!!!

TASLAK PROJE!!!

Tekin Aytugar'ın kaleminden...

Boluspor yönetimi 28 Mayıs 2016 tarihinde göreve gelirken şu ifadeleri kullanmışlardı: “Biz proje takımı kuracağız. Hocamızı da ona göre seçtik, bunu yıllara yayarak başarı sağlayacağız” diyerek 14 oy gibi ezici! bir çoğunlukla göreve geldiler. Göreve gelirken de kendilerine kazanmak için yardım desteklerini kazandıktan sonra unutuverdiler. Vefanın ancak İstanbul’da bir semtten öte bir şey olmadığını anımsata anımsata bugüne geldiler. Proje dediler aradan 2 ay geçmeden şampiyonluk türküleri söylemeye başladılar. Hoca da dahil proje unutuluverdi. 21 tane cillop gibi transfer yapıldı ve Boluspor tarihinin en çok transfer yapılan sezonu yaşanarak tarihe geçildi. Sonuç ne dersek; Şu anda kümede son anda kalan Samsunspor’dan bir farkımızın olmadığıdır!

Proje takım nedir? İleriye dönük kendi alt yapısından yetiştirdiğin oyunculara güvenerek onların yanına 3-5 tane abilik yapabilecek oyuncuları monte etmek ve ileriye dönük geleceğin takımını oluştururken, maliyetleri sıfıra getirip, ekonomik olarak da geleceğe umutla bakmaktır. Bunu yaptılar mı? Hayır. Hoca niye gelmişti. Proje takımı yapmaya. Yaptı mı? Yaptııııııı… Bu seneki ilk beyanatı, dışardaki kiralık oyuncuların hiçbiri ile yolumuza devam etmeyeceğiz” Ne oldu projeye? Özüne bakarsak proje dedikleri şey, taslaktı zaten. Suya düştü. Su ne yaptı? Projeyi ıslattı. Ne yapacağız bu sene? Başkan da, Fuat Çapa da şampiyonluğa oynayacak kadro kuracağız diyorlar. Ve diyor ki: “Şampiyon olmak istiyorsak bu oyuncuları almalıyız.” Kim bu oyuncular? Sıradan gidelim isterseniz. Hocanın şampiyon olmak için almak istediği oyunculara bir bakalım… Fuat Hoca varsa yanlışım düzeltmek senin görevindir.

Kaleciler

Ali Şaşal (Sivasspor) Sözleşmesi devam ediyor (27 yaşında)

Sinan Bolat (Porto B Takımı) 28 yaşında

Gökhan Değirmenci (Gaziantepspor) 28 yaşında

Esteban (Trabzonspor) 29 yaşında

Mert Günok (Bursaspor) 29 yaşında

Lopez (Espanyol) 36 yaşında

Caner Arıcı (Sağ bek-Yeni Malatyaspor) 31 yaşında

GHL Oumac Ferhat (Forvet arkası-Sol Kanat-Belçika) 31 yaşında

Kaan Söylemezgiller (Will) 29 yaşında

Erdal Kılıçarslan (Osmanlıspor) 32 yaşında

Burak Çalık (Balıkesirspor) 28 yaşında

Ermin Zec (Karabükspor) 29 yaşında

Yasin Ozan (Denizlispor) 25 yaşında

Atabey Çiçek 22 yaşında (Bandırmaspor)

İrfan Başaran (Yeni Malatyaspor) 27 yaşında

Yaş ortalaması: 26.8

SANTOS: 35 yaşında POEPON: 29 yaşında ÖZGÜR İLERİ: 29 yaşında

Yaş Ortalaması: 31    

Elimizdeki 3 oyuncu + Transferde düşünülenlerin yaş ortalaması: Yaş Ortalaması: 28.9

Başkanın istedikleri

İshak Çakmak (Balıkesirspor) 24 yaşında

Caner Arıcı (Yeni Malatyaspor) 31 yaşında

Hakan Çinemre (Eskişehirspor) 23 yaşında

Mehmet Uslu (Konyaspor) 29 yaşında

Dimitriadis (Giresunspor) 30 yaşında

Mustafa Durak (Adana Demirspor) 28 yaşında

Recep Aydın (Konyaspor) 27 yaşında

İrfan Başaran (Yeni Malatyaspor) 27 yaşında

Abdülkerim Bardakçı (Samsunspor) 22 yaşında

Erhan Yılmaz (Will Takımı) 22 yaşında

Yiğit Gökoğlan  (Bandırmaspor) 29 yaşında

Sinan Bolat (Porto B Takımı) 28 yaşında

Gökhan Değirmenci 28 yaşında

Pitt-İsrail: 28 yaşında

Muhammed Bayır (Osmanlıspor) 28 yaşında

Yaş ortalaması: 26.93

SANTOS: 35 yaşında POEPON: 29 yaşında ÖZGÜR İLERİ: 29 yaşında

Yaş Ortalaması: 31    

Elimizdeki 3 oyuncu + transferde düşünülenlerin yaş ortalaması: Yaş Ortalaması: 28.96

Demek ki proje takımının yaş ortalaması 29 olacak. Alın size proje takımı.

Gelelim Alt Yapı ve Yönetenlerine

Altyapıdaki değişiklikler hakkında bilgi almak için Altyapı Sorumlusu Metin Kumaş’ı Pazartesi günü akşamı saat 22.45’te aradım. Kendisine ulaşamadım. Salı günü saat 13.00’e kadar bekledim döner diye, arayan soran olmadı! Kendisiyle görüşüp, birinci ağızdan alacağım bilgiler doğrultusunda haber yapma gereği duydum. Altyapıda Selahattin Konrad, Sinan Benli, İrfan Ulusan ve Cengizhan Aktaş’a yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür edilerek altyapıda küçülmeye gittiklerini bildirilip, görevlerine son verildiğini duydum. Daha evvelde kendisi teşekkür ederek ayrılan Abdullah Gerz’i yazmayım isterseniz!

Ekim ayında yazdığım Bolu’nun çocukları layık olduğu yerdeki yazıma istinaden bu 4 ismin görevlerine son verilenler olması acaba tesadüf mü diye düşünüyorum. Ama pek te tesadüf olduğunu zannetmiyorum. Bak Metin kardeşim, yönetim kurulunun yapılan toplantısında altyapıdan hiçbir oyuncu almayı düşünmediğini söyleyen başkan ve teknik heyete karşı “O zaman biz bu işi yapmayalım” dediğini de biliyoruz. Hakikaten yapmayın. Fuat Hocanın ve başkanın almayı düşündükleri oyuncuların arasında hiçbir altyapıdan oyuncunun kadroda düşünülmediği bir anlayışta senin alt yapıyı kapatma önerine sonuna kadar destek veriyorum. Ayrıca alt yapıda çalışan 24 antrenörden sadece bu 4 hocanın mı günahı var? Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; şimdi alınan kararla bu 4 hocayı gönderdiniz. Sayın Kumaş, şimdi isimlerini de veriyorum ki yarın bana masal anlatmayasın. Onların yerine Mehmet Başgut ve Ufuk Gündüz isimleri Boluspor’a gelirse bu yaptığınız işte art niyet olduğunu, siz işe göre adam değil, adamına göre iş verdiğiniz ortaya çıkmış olacak. Haliyle de orada sizin durmanızın da hiçbir gereği olmadığına inananlardan olacağım.

Proje takımı diye yola çıkacaksın. Proje hocası getireceksin. Altyapıdan hiçbir oyuncu almayacaksın. O zaman senin ne işin var orada. Hani cemaat falan diyeceğim ama sanırım o da değilse, durum ne?

Diyeceğim o ki, Osman Gürsoy bu işlerin kompetanı. İşleri Osman Gürsoy tek başına halleder. Sen de işine gücüne bakarsın. Bunu niye yazdım. Geçen sene 21 oyuncu alıp hesap vermeyenler, bu yıl acaba kaç oyuncu alacaklar?

Proje takımı diyorsanız ya, ALTINORDU’ya gidin, ÜMRANİYESPOR’a gidin. Size proje takımı nasıl yapılır, bu gençlerden nasıl para kazanılır, kulübün hakları, yetimin takımına verdiği ekmek parasının, kendi işlerinde yapmadıkları hataların kamuya ait takımda da yapılmayacağını, 30-35 yaşındaki oyunculara, yabancılara nasıl para verilir ve verilmez anlatsınlar. Çünkü biz defalarca anlattık ama siz anlamadınız! Onun için sana demiyorum ama şampiyonluk yolunda bu alacağınız oyuncularla size başarılar diliyorum. Bu da benim size ilk uyarım olsun… 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum