TFF VE ÜLKER YÖNETİCİLERİ BOLU FUTBOL KÖYÜ'NÜ ZİYARET ETTİ

TFF VE ÜLKER YÖNETİCİLERİ BOLU FUTBOL KÖYÜ'NÜ ZİYARET ETTİ

TFF Futbol Genel Direktörlüğü'nün, Ülker'in sponsorluğunda gerçekleştirdiği HERKES için FUTBOL programı kapsamındaki Futbol Köyleri projesi, yetenekli minik futbolcuları geleceğe hazırlıyor. Türkiye...

TFF Futbol Genel Direktörlüğü'nün, Ülker'in sponsorluğunda gerçekleştirdiği HERKES için FUTBOL programı kapsamındaki Futbol Köyleri projesi, yetenekli minik futbolcuları geleceğe hazırlıyor. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Ülker'in desteği ile bu yıl Sinop, Gümüşhane, Bolu ve Karabük/Ovacık'ta hayata geçirilen TFF-Ülker Futbol Köyleri, 400 çocuğu ağırladı.

 

2007'den bugüne 220 bini aşkın çocuğa ulaşan HERKES için FUTBOL (HİF) programı projeleri içinde yer alan Futbol Köyleri'nin bir ayağı olan Bolu Kız Köyü, yetenekli futbolcuların yanı sıra önemli konukları da ağırladı. Futbol Köyleri'nin Bolu kampını, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Lutfi Arıboğan, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Cüneyt Tanman ile Futbol Genel Direktörü Ersun Yanal ziyaret ederek çocuklarla bir araya geldi. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bayar da Futbol Köyü'nün yapıldığı üniversite tesisleri hakkında bilgi verdi.

 

Lütfi Arıboğan "Futbolun geleceğini şekillendiriyoruz"

TFF-Ülker Futbol Köyleri gibi çocuk futbolu projeleri ile geleceğin futbolunu şekillendirdiklerini belirten TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, "Sadece profesyonel futbola değil, grassroots ve futbolun diğer alt markalarına da büyük bütçe ayırıyoruz. 3 yılda 225 binden 500 bine çıkardığımız lisanslı futbolcu sayısını 1 milyona çıkartmayı hedefliyoruz. Ana sponsorlarımız, milli takımı desteklemenin yanı sıra futbolun gelişimi için kurduğumuz organizasyonlara, liglere de kaynak ayırıyor. Ülker'le 2007 yılından beri çocuk futbolunda çok güzel ve özel projelere imza attık. Birlikte geleceğin futbolunu şekillendiriyoruz." dedi

Arıboğan, "HERKES için FUTBOL programı kapsamında çocuklara yönelik düzenlediğimiz faaliyetler büyük önem taşıyor. Yıl boyunca devam eden futbol merkezlerimizle birlikte TFF-Ülker Futbol Köyü gibi dönemsel projelerle öncelikli hedefimiz bilinçli sporseverler yetiştirmek. 5. yılına giren Futbol Köyleri projesinde çocukların kişisel gelişimine yönelik verilen eğitimler en az futbol eğitimi kadar önem taşıyor. Farklı yerlerden gelen çocuklar burada hem kaynaşıyor hem de kendilerini ifade etmeyi öğreniyorlar. Çocuklarımızla konuştuğunuzda Futbol Köyleri'nde yaşadıkları deneyimin onları nasıl değiştirip geliştirdiğini ve yaşadıkları çoşkuyu görebiliyoruz. projeden yetişip genç milli takımlara yükselmiş oyuncularımız var, bu da Futbol Köyleri'nin profesyonel futbolcu yetiştirme sürecine de büyük katkısı olduğunu gösteriyor" dedi.

 

Murat Ülker: "Sporu ve çocuklara yönelik projeleri önemsiyoruz"

Köydeki çocukların eğlenmesi için düzenlenen "Ülker - Mutlu Bir An" saatinde konuşma yapan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, şunları söyledi: "Bu tatil günlerinde zamanınızı, enerjinizi spora ayırdığınız için hepinizi tebrik ederim. Kışın da okulda aynı şekilde spora devam etmeli, sporu bir yaşam tarzı haline getirmelisiniz. Futbol benim de en çok sevdiğim sporlardan biri, sizin yaşlarınızdayken, bizim futbol ya da başka bir spor yapma konusunda çok imkanlarımız yoktu. Çok fazla tesis bulunmuyordu. Sokakta ya da boş arsalarda futbol oynamak da keyifliydi ama sizin tesislerinizi , imkanlarınızı görünce doğrusu çok özendim. Çok da memnun oldum. Bu arada hepinizi çok yetenekli buldum. Burada yaptığınız sporun, döktüğünüz terin gelecekteki hayatınıza çok büyük faydası olacağına inanıyorum. Gelecekte hayata atıldığınız zaman, burada öğrendiğiniz her bilgi çok işinize yarayacak. Spor yapmak her zaman sizin bir üstünlüğünüz olarak öne çıkacak" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.