Tofaşspor Bolu'da güç depoluyor

Beko Basketbol Ligi takımlarından Tofaşspor'un Başantrenörü Ahmet Çakı, geçtiğimiz yıl Avrupa kupalarında da son 6'ya kaldıklarını belirterek, “Bu yıl, geçen seneki hedefin üzerine çıkacak bir takım yaratmak istedik” dedi.

 Tofaşspor Bolu'da güç depoluyor

Yeni sezon hazırlık kampı nedeniyle Bolu'da çalışma yapan Tofaşspor, sabah antrenmanında atletizm ve güç çalışması yaptı. Antrenman öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çakı, Bolu'ya ikinci kez geldiklerini ve Bolu'nun kamp için elverişli bir yer olduğunu söyledi. Kampın iyi bir şekilde başladığını ifade eden Çakı, genç bir takım olduklarını ve takım havasını yakalamak için çalışmalara erken başladıklarını vurguladı.

Kampa 14 oyuncu ile geldiklerini belirten Çakı, “Tofaşspor Kulübü'nün profili olan genç oyuncu ağırlıklı olan bir takımız var. Kampa katılacak 3 tane daha oyuncu var. Kenan Sipahi, Serhat Çetin ve Jure Balaziç. Bu oyuncularımız milli takımlarda olduğu için 3 tane önemli oyuncumuz eksik diyebiliriz. Bu 3 oyuncumuzun da katılımı ile çok güzel bir takımımız olacak” dedi. Çakı, hazırlık maçlarına Eylül ayının ilk haftasından itibaren başlayacaklarını kaydetti. Kamp boyunca teknik ve fiziksel anlamda çalışmalar yapacaklarını aktaran Çakı, “Kampta altyapının temelini atmaya başlayacağız. Diğer takımlara göre daha genç bir takımız ve bu tür detay işlerde temel şeylerde daha fazla çalışmamız gerektiğini düşünüyorum. Bizde fiziksel gelişimi halen devam etmekte olan çok sayıda oyuncu var. Biz onlarında temel altyapısı iyi olsun istiyoruz. Biz burada özellikle fiziksel bölümün ve basketbolun temel teknikleri ile olan bölümü ilerletmek üzere bu kamptayız” ifadelerini kullandı.

Beko Basketbol liginde zorlu bir sezon olacağını ve ligin son 5 yıldır zor geçtiğini aktaran Çakı, şöyle konuştu “Biz geçen sene Play-Off'u yakaladık. Play-Off hedefimize ulaştık. Avrupa kupalarında da son 6'ya kaldık. Hedefimiz sahaya çıktığı her maçı kazanmak için oynayan bir takım yaratmak. Bunun sadece söylemde olmaması için altını doldurmak adına takım halinde iyi çalışıp, hem bireysel anlamda hem takım halinde çıktığımızda kendi takım olgumuzu özel bir şeyler yapmak için hazır olmamız lazım. Takım halinde mücadele etmekte buna dahil edilebilir. Takım halinde ortaya koyacağınız basketbol tarzı da çok önemli. Geçen seneki hedefin üzerine çıkacak bir takım yaratmak istedik” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124