Tunahan, Altın madalya için pedal çevirecek

Bisiklet Milli Takım sporcusu Tunahan Aytekin, bu kez Hollanda’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda şampiyonluk için pedal çevirecek. Bugün Hollanda’da yapılacak olan şampiyonada Bolulu Milli takım Sporcusu Aytekin, Türkiye’ye ve Bolu’ya altın madalya getirmek için rakipleriyle kıyasıya yarışacak.

 Tunahan, Altın madalya için pedal çevirecek

Daha önce birçok farklı ülkede çeşitli madalyalar alarak Türkiye’ye gururlar yaşatan, Bisiklet Milli Takımı sporcusu Tunahan Aytekin, bugün Hollanda’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’nda altın madalya için ter dökecek. Bisiklet Milli takımı oyuncuları yaklaşık 1,5 aylık kampta hazırlık çalışmalarını sürdürerek, şampiyona hazırlıklarını sona erdirdiler. Bolulu Bisiklet sporcusu Tunahan Alptekin, daha önce Almanya’da yapılan U-17 yarışlarında 2 defa önemli dereceler aldı. Aytekin, Avrupa şampiyonası için bugün Hollanda’da saat 14:30’da yarışacak. Türkiye Bisiklet Federasyonu, Bolulu Milli Sporcu Tunahan Alptekin’den büyük başarılar bekliyor.

SPORCULAR ZOR KOŞULLAR ALTINDA KONAKLIYOR

14 Temmuz’da Hollanda’da başlayan törenlerle start alan şampiyonada, organizasyon eksikliği bir çok ülkeyi perişan etti. Hollandalı yetkililerin, Türkiye ve 3’üncü Dünya ülkelerine kalması için konteynırlara, büyük Avrupa Ülkelerinin ise, lüks yıldızlı apartmanlarda yer ayırması büyük tepki topluyor.

Almanya, Rusya, İsrail, İspanya, İtalya, Norveç, Danimarka gibi ülkeler kaliteli yerlerde ve otellerde konaklatılırken, Türkiye gibi ülkeler zor koşullar altında konteynırlarda konaklatılıyor. Bu konuya yetkililerin bir an evvel çözüm bulup, Milli takım sporcularının daha rahat koşullar altında konaklanması sağlanmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2013, 19:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124