ÜZGÜNÜM DEMEK YETMEZ!

ÜZGÜNÜM DEMEK YETMEZ!

Haftalardır devam eden kötü oyunumuzu gene devam ettirerek rakibimiz olan takımlara 3’er puan dağıtma geleneğimiz devam etti. Sahaya sürülen kadrodaki yanlışları herkes gördüğü halde en ideal kadroyu sahaya...

Haftalardır devam eden kötü oyunumuzu gene devam ettirerek rakibimiz olan takımlara 3’er puan dağıtma geleneğimiz devam etti.

Sahaya sürülen kadrodaki yanlışları herkes gördüğü halde en ideal kadroyu sahaya sürmesi gereken teknik adam gene yanlış kurgu ile oyuna başlayınca netice kaçınılmaz oldu. Müdafaa yönü kuvvetli olan Landry’yi hücuma dönük Ahmet Gökhan’la orta alanda başlamak nerede oynayacağını bilmeyen Fatih Gül’lü orta sahasına birde müdafaa da geçen hafta sakatlanan ve ayağına 4-5 dikiş atılan Erdem’in kötü oyunu Burak Akdiş de diretme, Ferhat Kiraz’ı da Samsun defansının çok iyi marke etmesi eklenince işimiz şansa kalmıştı. Oyun boyunca Levent hocanın aklı 40’ıncı dakikada geldi. Fatih’i Makedon la değiştirmek ama o dakikada değiştirmenin yanlışlığını seyircilerin ikazı ile ikinci yarıya bıraktı. İkinci yarıdaki değişiklikle birlikte Fabiano da canlandı ve Samsun defansı ile tek başına mücadele etmeye çalıştı. Ama onunda gücü gol atmaya yetmedi. İlk yarının 5-6’cı maçından beri yaza yaza bıktım. Bu takımın orta sahaya ihtiyacı olduğunu ama hoca bu hususta sessiz kaldı. Başkan da fakir edebiyatı yapıp, paraya ihtiyaçlarının olduğunu söyleyip hocaya adam isteme sinyali verdi ve sonuç ortada. Rakibimiz olmayan takımları yeniyoruz, iki-üç hafta idare ediyoruz. Bu haftada gideriz Diyarbakır’ı yeneriz gene şampiyonluk şarkıları söyleriz. Bu masalla korkarım ilk 6’tı şansımızı da kaybedeceğiz. Artık gerçekleri görmemiz, Levent Eriş’in kollamalı takım yapma huyundan vazgeçmesi ve hakkı olanı kadroya almalıdır. Kaza yaptık, üzgünüz demek sorunlarımızı çözmez. Sorunları takımı iyi çalıştırmak, sahaya hak edenleri sürmek ve sahaya doğru kadro ile çıkmakla olur. Yoksa coşkulu binlerce seyirciyi kandırmaya, onları mutsuz etmeye hakkınız yoktur, Levent hoca size onlar haftalardır sabrediyorlar ama ben daha fazla sabredemeyeceğim. Soruyorum, bu güne kadar rakiplerimiz olan (şampiyonluğa oynuyorsak) hangi rakibimizi yendik, Mersin İdman Yurdu dışında, onun için geçen hafta oynadığı futbolu beğenmediğin Tavşanlı Linyit, bu hafta bay olmasına rağmen bizim 2 puan üstümüzde ne avantajımız, nede gizli kapaklı liderliğimiz kaldı. Sayenizde onun için üzgün olmak yetmiyor, ya gereğini yapıp bu takımı toparlayınız yada siz yolunuza, Boluspor da kendi yoluna gitsin. Zaten son 5 yılda bu takıma 130 futbolcu, 7-8 teknik adam gelmiş geçmiş, takım yol geçen hanına dönmüş. Bundan sonrada kimse çıkıp ta üzgün edebiyatı yapmasın. Bu takıma sizler değil, bizler üzülürüz, siz önümüzdeki sezonda saz arkadaşlarınızı da alır başka diyarlar da sazlarınızı çalarsınız. Bizleri de geçmiş takımlarda yaşanan olaylarla ve kaderimizle baş başa bırakırsınız.         

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.