Yavuz İncedal “ Felsefemiz Çok çalışmak, az konuşmak”

Yeni sezon hazırlıklarını Bolu Termal Otelde sürdüren Erzurum Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Yavuz İncedal, Bolu kampını gazetemize değerlendirdi.

 Yavuz İncedal “ Felsefemiz Çok çalışmak, az konuşmak”

Erzurum Büyükşehir Belediyespor Teknik direktörü Yavuz İncedal, gazetemize Bolu kampını değerlendirdi. Bolu’da 5 hazırlık maçı oynayacaklarını ifade eden İncedal “ Öncelikle bu nezih yerde kamp yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çünkü şuana kadarki bulunduğumuz ortamda hiçbir sorunla karşılaşmadık. Kalacak yerimiz, yemekler, personelin ilgisi ve antrenman sahaları bizim için çok uygun. Böyle bir yer Türkiye’de ender yerlerden bir tanesi bu mevsimde. Kampımız 30 Temmuz’da başladı. İlk etap kampımızı Erzurum’da kendi tesislerimizde yaptık. 2.etap kampa çalışmaları dediğimiz genellikle taktik, teknik ve hazırlık maçlarını ve oyuncularımızı görme takıma sezon içersinde oynatacağımız sistemi oturtmak için Bolu’yu tercih ettik. Şuanda 3.Ligde Erzurum Büyükşehir Belediyespor hedefini koymuş durumda. Bir üst lige çıkmak istiyor. Bunun içinde var gücümüzle çalışıyoruz. Ama felsefemiz her zaman şunu söylüyorum. Çok çalışmak, az konuşmak ve çok iş üretmek felsefesiyle hareket edeceğiz. Dilerim bu sezon başarılı bir sezon geçiririz. Tüm Erzurumluların beklediği bir üst ligi önümüzdeki yıl gerçekleştirmiş oluruz” dedi.

TAKIMIN %80’İ DEĞİŞTİ

Bolu’da ilk hazırlık maçlarını oynadıklarını belirten tecrübeli hoca Yavuz İncedal “Takımın tabiî ki %80’i değişti. Yeni bir kadro, yeni bir teknik heyet ve yeni bir oyuncu grubu kolay değil. İlk hazırlık maçında 1-1 berabere kaldık. Burada sonuçlardan ziyade oyuncularımızın yetenekleri ve bundan sonra yapabilecekleri hakkındaki maç anında neler yapabileceklerini görme adınaydı. Skorlar bizi çok fazla ilgilendirmiyor. Tabiî ki galip gelmek. Önemli olan takım kurgusunu belirlemek” dedi.

7 HAZIRLIK MAÇI OYNAYACAĞIZ

Toplamda yeni sezon hazırlıkları çerçevesinde 7 hazırlık maçı oynayacaklarını belirten İncedal “Şuana kadar planlarımız içersinde 5 tane var. Bunun 1 tanesini oynadık, 4 hazırlık maçı daha oynayacağız. Erzurum’da da 2 hazırlık maçı daha yapacağız. Yani toplamda 7 hazırlık maçı daha oynayacağız” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2013, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124