Yılmaz “Alt yapıdan yıldız oyuncular çıksın”

Boluspor’un hafta sonu Adanaspor karşısında aldığı galibiyetin ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz yaptığı açıklamada “Bunlar bizim çocuklarımız iyi günde de kötü...

Yılmaz “Alt yapıdan yıldız oyuncular çıksın”

Boluspor’un hafta sonu Adanaspor karşısında aldığı galibiyetin ardından Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz değerlendirmelerde bulundu. Yılmaz yaptığı açıklamada “Bunlar bizim çocuklarımız iyi günde de kötü günde de onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz” dedi.

 

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, geçtiğimiz hafta sonu Adanaspor karşısında alınan 1-0’lık galibiyet sonrası açıklamalarda bulundu. Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada şunları kaydetti “Türkiye’de en zor şey sporda yönetici olmak, başkan olmak. Dün yenilseydik, Boluspor ile ilgili, yönetimle ilgili söylenecek şeyler farklı olurdu. Yenince durum farklılaşıyor. Biz 5 yılda seçim yapıyoruz, milletvekilleri 4 yılda ama Boluspor başkanları her hafta seçimdeler. Onun için de Allah yardımcıları olsun, hem başkanın hem yöneticilerin. Tabi şehir takımı olması hesabiyle bizim için önemli bir yeri var. Gönül çok şey istiyor ama bazen o istediğiniz şeyi yapamıyorsunuz, bazen kendi hatanızdan, bazen de elinizde olmayan sebepler var. Önce Bolulu vatandaşlarımız şunu bilsinler ki, Kocaeli Büyükşehir Kocaelispor nerede. Öyle olunca Boluspor’un başarısının ne kadar önemli unutuyoruz ve hep daha fazlasını istediğimiz içinde hep tenkit ediyoruz. Süper lige çıktığımız zaman geriye düşmeyecek şekilde sistemimizi doğru kurmamız lazım. Çünkü süper lige çıkar birde borçlanır birde düşmeye başlarsak toparlanmakta zorlanabiliriz. Onun için sağlam emin adımlarla gitmek lazım. Eğer süper lige çıkarsak çok büyük bir başarıdır. Çıkamazsak ta başarısızlık değildir bunu herkes bilsin. Onun için bugüne kadar Boluspor yönetiminde olanların hepsinden Allah razı olsun. En zor şartlarda, en zor günlerde bile bu takımı çok kötü durumlara düşürmeden belli seviyede tutabildiler. Şu andaki yönetimde elinden geldiğince takımı daha iyi noktalar getirmek için gayret ediyor.

HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Bunlar bizim çocuklarımız iyi günde de kötü günde de onların yanında olduğumuzu hissettirmeliyiz. Tabi futbol seyretmeye gelen coşkulu seyirci, anında heyecanlanıyor, anında bağırıyor, anında deşarj olmak istiyor ama netice olarak takım bizim takımımız. Hadiselere makul bakmak lazım. Ben topçusundan, malzemecisine, teknik heyetine ve bilhassa yönetimdeki arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Yönetimdekiler hem vakitlerini, hem paralarını veriyorlar ve bir de sıkıntıya düşmesinler diyorum. Ben göreve geldiğimde amatöre doğru düşmeye doğru giden bir Boluspor vardı. O günden bu güne Boluspor’u yöneten arkadaşlarımız hem başkan,  yönetim kurulları sayesinde Boluspor süper lige çıkma aşamasında kaç yıldır. Play-Off’a yükselmeye gayret ettiyse aynı gayret yine devam ediyor. Demek ki aynı heyecanı sürekli ayakta tutabiliyorlar.  Onun için ben Boluspor’daki tüm yöneticileri kutluyorum.

BOLUSPOR GÖZÜMÜZÜN NURU

Öncelikle Boluspor Bolu’nun takımı şehir yakımı olmasına rağmen de hepimizin göz nuru. Herkesin sevdiği, üstelikte heyecan duyduğu ve İzzet Baysal’ında ehemmiyeti açısından bakıldığında da önemli bir yer işgal eden bir yapı. Burada sadece ben değil, milletvekillerimiz, il genel meclisimiz vekillerimiz, belediyemiz, hepimiz Boluspor’a yardımcı olmaya çalıyoruz. Şu anda Boluspor’un çok ciddi bir tesisi oldu. Bu tesisin tamamı İl Özel İdaresi tarafından teslim edildi. Büyük bir faydadır. Eski tesisler artık biraz demode oldu. Belki önümüzdeki günlerde Türkiye de başarılı olabilme ihtimali olan çocukları buraya taşıyıp, burada onların geçimlerini sağlayıp, okullara da devam etmesini sağlayacak bir altyapıyı oluşturabilir miyiz; asıl heyecanımız bu. Bir de tabi seyirci baskısı ve şehir baskısı sayesinde Bolu’da yetişmiş kabiliyetli çocukları takıma motive edemiyoruz, entegre edemiyoruz. Gerçekten yetenekli çocuklar takıma motive edilerek bir bir kazandırılması lazım. İnşallah bu baskı olmaz, bunu da aşabilirsek belki bir iki tane oyuncuyu biz kendimiz yetiştirerek öne çıkarabiliriz ki buna benzer çocuklarımızın da olduğu ifade ediliyor. Öyle olunca da hep beraber, bu hepimizin, Bolu’nun işi. Alttan bir iki çocuğu kazandırabilirsek ki bu güne kadar hiç olmadı. Birkaç tanesini yıldız haline dönüştürebilirsek o zaman Bolu’nu önü çok daha açılacaktır diye düşünüyorum.

“BOLUSPOR’UN AYAKTA KALABİLMESİ İÇİN...”

Belki bir sıkıntıda şu ben takım oyuncularını tam bilemeden lig bitiyor. Tabi benim görüşüm. Ben spordan çok iyi anlayan birisi değilim. Ancak Boluspor’un dimdik ayakta kalabilmesi için sağlam bir alt yapıya kavuşması için elimizden gelen gayreti yapmaya çalıyoruz. Niyet Boluspor olmayınca hep Bolu için söylüyorum. Büyük borçlara dalınıyor sonradan da kimse toparlayamıyor. Çok büyük heyecanlardan ziyade, geriye dönüş olmayacak şekilde yapıları muhafaza edebilmek gerekir diye düşünüyorum ve onun içinde Bolusporlu yöneticilere çok teşekkür diyorum.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124