Z.H.K.M.L ilk maçından galibiyetle ayrıldı! 42-31

Üç takımlı genç kızlar basketbol il birinciliği ilk maçında Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ile Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi karşı karşıya geldi.   İki takımda sayı üretmekte zorlandı. Maçtaki...

Z.H.K.M.L ilk maçından galibiyetle ayrıldı! 42-31

Üç takımlı genç kızlar basketbol il birinciliği ilk maçında Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi ile Bolu Anadolu Öğretmen Lisesi karşı karşıya geldi.

 

İki takımda sayı üretmekte zorlandı. Maçtaki ilk sayı 4. dakikada Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinden geldi. Son dakikalara doğru sayı bulmaya başlayan takımlardan ilk periyotu 10-4 önde kapatan Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi oldu. İkinci periyot skorboardda oluşan bir arızadan dolayı kısa süreli bir gecikmeyle başladı. İkinci periyotta da iki takımda karşılıklı sayılar buldu. Son dakikalara doğru iyi savunma yapıp rakibine fazla sayı şansı vermeyen A.Ö.L farkı azalttı ve iki sayıya kadar indirdi. Ama Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi üstünlüğü bırakmayıp ikinci periyotu da 18-15 önde kapattı. İkinci devreye iyi başlayan taraf yine Z.H.K.M.L oldu ve bu periyotta rakibine üstünlük kurup farkı arttırdı ve rakibine sadece iki sayı şansı tanıdı ve periyotu 26-17 önde kapattı. Son periyotta da Z.H.K.M.L üstünlüğünü korudu ve maçtan 42-31 galip ayrışıp turnuvadaki ilk maçında ilk galibiyetini aldı.

 

Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi: Öznur, Gamze, Berna, Fatma İrem, Ezgi, Elif, Zeynep, İrem, Tuğçe, Çiğdem, Azize

 

Anadolu Öğretmen Lisesi: Canan, Betül, Merve, Sena, Emine, Feyza, Zeynep, Merve, Selin, Merve, Şenay 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124