Standardizasyon ve Üretim tatbikatı yapıldı

Standardizasyon ve Üretim tatbikatı yapıldı

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Akçakoca İşletme Müdürlüğünde Standardizasyon ve Üretim tatbikatı yapıldı. Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü Cumayanı...

Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Akçakoca İşletme Müdürlüğünde Standardizasyon ve Üretim tatbikatı yapıldı.

Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğü Cumayanı Orman İşletme Şefliğinde gerçekleştirilen üretim, standardizasyon ve dikili satış konularındaki tatbikata Bolu Orman Bölge Müdürü Sırrı Köstereli, Bölge Müdür Yardımcısı, İşletme Müdürü, teknik elemanlar, üretimde görevli Muhafaza Memurları, üretim işçileri ve Kooperatif üyeleri katıldı.Bölge Müdürü ve İşletme Müdürünün yaptığı bilgilendirme konuşmaları sonrası katılımcıların üretim ile ilgili soruları cevaplandırıldı.

ORMAN İŞÇİLERİNE FERDİ KAZA SİGORTASI
Arazideki tatbikata daha sonra iştirak eden TC.Ziraat Bankası Akçakoca Şubesi Müdürü, üretim işçilerine ferdi kaza sigortası konusunda bilgiler verdi ve ilk defa, arazide üretimde çalışan işçilere kaza ve ölüm riskine karşılık sigorta yapıldı. Söz konusu sigorta kapsamına göre şu bilgiler verildi: Yılda bir defaya mahsus 100TL. kaza sigortası yaptıran şahıs, ormanda veya başka bir yerdeki faaliyetinden ötürü vefat ederse, geride kalan bakmakla yükümlü olduğu aile bireylerine ayda Bin TL., 10 yıl süreyle maaş, her yıl bir defa olmak üzere 10 yılda Bin TL. okuyan çocuklara eğitim öğretim desteği, Yılda bir  defaya mahsus 50 TL. kaza sigortası yaptıran şahıs, ormanda veya başka bir yerdeki faaliyetinden ötürü vefat veya sakat kalması durumunda, vefatında bir defaya mahsus 50 BinTL. sakatlanması durumunda ise bir defaya mahsus 15 Bin TL. tazminat ödenecek. Bilahare uygulama aşamasına geçilerek fiilen yapılan kesim teknikleri ve satandardizasyon konuları katılımcılara uygulamalı olarak gösterildi.Tatbikat sonrası Akçakoca Orman İşletme Müdürlüğünce katılımcılara sertifikaları verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.