Su sayaçlarına dikkat!

Su sayaçlarına dikkat!

Önümüzdeki birkaç gün içinde yaşanacak don olaylarına dikkat çeken Bolu Belediyesi Su Tahsilat Şefi İsa Özcan evlerde bulunan su sayaçlarının donmaması için vatandaşların bir dizi önlem...

Önümüzdeki birkaç gün içinde yaşanacak don olaylarına dikkat çeken Bolu Belediyesi Su Tahsilat Şefi İsa Özcan evlerde bulunan su sayaçlarının donmaması için vatandaşların bir dizi önlem almalarını istedi.

 

Hava sıcaklıklarının düşmesi ve don olaylarına karşı evlerde bulunan su saatlerinin zarar görebileceği ve donma olaylarının yaşanabileceğine dikkat çeken Bolu Belediyesi Su Tahsilat Şefi İsa Özcan donan sayaçlara hiçbir şekilde sıcak suyla müdahale edilmemesi gerektiğini belirtti. Su sayaçlarında yaşanan donma olaylarında vatandaşların 185 nolu telefon numarasını aramasını isteyen Özcan “Alo 185”’e yapılacak ihbarlara anında müdahale edeceklerini söyledi. Su sayaçlarının donmasının önüne geçilebileceğini ve bunun için de vatandaşların basit önlemler alması gerektiğini vurgulayan Bolu Belediyesi Su Tahsilat Şefi İsa Özcan  İçinde bulunduğumuz kış şartlarında su sayaçlarının donmasını önlemek ve donan sayaçlar için alınması gereken bir dizi önlem vardır. Bunlar sırasıyla; sayaçların bulunduğu mahallin hava cereyanına karşı korunması için açık bölümlerin kapatılması, sayaçların ve açıkta kalan su borularının izocam, bez parçası, talaş ve buna benzer izolasyon malzemesiyle kaplanması, sayaçların bulunduğu bölümün temiz ve rüzgar almayacak şekilde düzenlenmesidir. Donan sayaçlar için yapılacak şey ise, patlayan sayaçtan akan su diğer sayaçların da donmasına sebebiyet vereceğinden vanasının acilen kapatılarak suyun kesilmesi gerekmektedir. Ayrıca resmi tatil günlerinde su sayaçları patlayan abonelerimiz, telefonla bilgi vermeleri halinde, en kısa sürede yardımcı olunacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.