“Sümer Mahallesi laf değil, hizmet üretene oy verdi”

“Sümer Mahallesi laf değil, hizmet üretene oy verdi”

AK Parti seçim çalışmaları kapsamında Seçim Bürolarının açılışlarını hızla sürdürüyor.  AK Parti Karacasu Beldesi’nde ve Sümer Mahallesi'nde yaptığı törenlerle seçim...

AK Parti seçim çalışmaları kapsamında Seçim Bürolarının açılışlarını hızla sürdürüyor.  AK Parti Karacasu Beldesi’nde ve Sümer Mahallesi'nde yaptığı törenlerle seçim bürolarının açılışını gerçekleştirdi.

 

Coşkuyla yapılan açılışlar da adeta Fatih Metin rüzgarı esti. Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Metin muhalefete yüklendi. Metin ayrıca Sümer, Tepecik ve Seyit Mahallesi'nin talebi olan lise yapımının başlayacağı müjdesini verdi.

 

Karacasu Beldesi'nde yapılan seçim bürosunun açılışlarına İl Başkanı Ömer Sayın, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, AK Parti Bolu Milletvekili ve Milletvekili Adayı Fatih Metin, Merkez İlçe Başkanı Erol Özak, Kadın Kolları Başkanı ve Gençlik Kolları üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.  Açılışta yapılan konuşmalarda 12 Haziran'da Türkiye'nin aydınlık günlerin beklediğine dikkat çekilerek, daha güzler günlerin yaşanacağı ifade edildi. Karacasu Beldesi seçim bürosunun açılışında konuşma yapan Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, "Çiçeklerin açtığı, tomurcukların filizlendiği ve bol bereketli yağmurların yağdığı güzel günler yaşıyoruz. İnşallah 12 Haziran'da daha güzel günleri hep beraber yaşayacağız. Bu bereketli yağmurlar gibi 12 Haziran'da bütün ülkemize, bölgemize bütün İslam âlemine bereket yağdığı güzel bir seçimi sizlerin gayreti ile sizlerin çalışmalarıyla hep beraber yaşayacağız " dedi.

 

"Doktorluk faklı, siyaset farklı bir şeydir"

MHP Milletvekili adayı Murat Yapıcı'ya göndermeler de bulunan Ak Parti İl Başkanı Ömer Sayın, "Değerli Karacasu halkı beldenizde doğup büyüyen bir hemşeriniz başka bir partiden aday oldu. Sayın Yapıcı'yı elbette bir insan olarak seviyoruz. Mesleğine saygımız var. Ancak doktorluk farklı bir şey; siyaset farklı bir şey. Siyaset iddialı bir alandır, siyaset hizmet alanıdır ve siyasette iktidar olmak gerekir. Karacasu halkının bu dönemde yeninden tekrar AK Parti'ye destek vereceğini umut ediyorum. Murat Yapıcı’yı çok sevmeye devam edin. Ama oylarınızı AK Parti'ye verin. Çünkü geçmiş 8 buçuk yılda olduğu gibi gelecekte de siyasetin tek adresi AK Partidir ve Ak Parti olmaya devam edecektir" dedi.

 

"Muhalefet hem eğri oturuyor, hem de eğri konuşuyor"

AK Parti Bolu Milletvekili ve Milletvekili Adayı Fatih Metin ise, "Çok güzel bir laf vardır. Eğri oturalım doğru konuşalım" diye, bu muhalefet hem eğri oturuyor, hemde eğri konuşuyor. Biz hep doğru oturduk hep doğru konuştuk. Bunları neden söylüyorum derseniz, AK Parti Bolu'ya 1 çivi bile çakmadı yalanına iftirasına artık el insaf diyoruz. Broşürümüzü bunları söyleyenlere göstermek istiyorum. Allahın izniyle kapı kapı gezerek teşkilatımız tarafından bu broşürler dağıtılacak.  Bunlar laf broşürü değil, icraat broşürü. Vatandaşımız bakacak. Bir CHP ve MHP'nin broşürüne bakacak. Birde AK Parti'nin broşürüne bakacak ve farkı görecek. Muhalefetin broşüründe laf görecek bizimkinde ise icaraat görecek. 2002'den bu yana Sayın Başbakanımızın önderliğinde Ülkemize, Bolumuza elimizden geldiği kadar, gücümüzün yettiği kadar bu hizmetleri taşımaya çalıştık" şeklinde konuştu.

 

"Milletvekilliği sorun bildirme değil, çözüm makamıdır"

"2007'de Bolu beni 3. sıradan Milletvekili yaptı. Ben konuşurken başkaları gibi Milletvekili hırsıyla konuşmuyorum."diyen Fatih Metin, " Allaha çok şükür 4 sene Milletvekilliği yaptık. Mesele ben değilim biziz, Bolu ve Türkiye'dir.  Bolu'da laf üreten muhalefete karşı, güçlü iktidarın güçlü milletvekilleri olarak temsil edilmeliyiz Bolu'da.  Bir muhalefet partisi milletvekilinin Bolu'ya kazandıracağı hiç bir şey yoktur. Siz bakmayın onların kürsüye çıkacağım şunu söyleyeceğim diye. Milletvekili makamı sorun bildirme makamı değildir. Çözüm makamıdır çözüm.  Şimdi soruyorum broşürün için yer alan yüzlerce hizmet kürsünden konuşmayla mı geldi, yoksa takiple mi? Bu işler takiple olur kürsüden konuşarak olmaz. Bu işler emek ister, gayret ister, güç ister, cesaret ister, bunlarında hepsi AK Parti'de var” dedi.

 

"Muhalefetten Milletvekili çıkarsa ne yapacak?"

Sümer Mahallesi'nde yapılan seçim bürosunun açılışına bir konuşma yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise "Sizlerle gurur duyuyoruz, sizlere hizmetkâr olmaktan da son derece memnunuz.  Muhtarımızla birlikte burada yaptığımız çalışmalarda bizlere çok destek verdiniz. Şu anda Sümer Mahallemiz yavaş yavaş, değerli bir mahalle haline dönüştü. Önümüzdeki dönemde de Bolu'nun en önemli mahallelerinden bir tanesi olacak. Bu konuda biz gayretliyiz ama bizi gayretlendiren sizlerin destekleri. Sümer mahallesinin bu desteği devam ettiği sürece bu çalışmaları devam ettirebileceğiz. Çok önemli bir seçim var önümüzde. Bu seçimde birileri diyor ki; ‘AK Parti'den 1 Milletvekili az çıksın, biz çıkartalım’ tamam çıkartın bizde destek olalım da çıkan milletvekili ne yapacak? Şu anda muhalefet partisi ne yapıyor? AK Parti iş yapamıyor, AK Parti yanlışı var gibi yalan yanlı şeyler söylüyor. Milletvekili olursa bir arkadaşımız Ak Parti’nin dışında ne yapacak? Yine aynı şeyleri söyleyecek. Yapabileceği başka bir şey yok, işte bunun çok iyi değerlendirilmesi lazım" dedi.

 

Fatih Metin'den bir müjde daha geldi

En sıkıntılı zamanlar da Sümer Mahallesi her zaman Ak Parti'ye sahip çıktığını ifade eden Fatih Metin, "Bolu'da yerelde Belediyeleri genelde de milletvekilliğini bizlere verdi. Çünkü Sümer Mahallesi laf üretene değil, hizmet üretene oy verdi. Vatandaş şunu diyor 2002'ye kadar hep masal dinledik, 2002'den sonra AK Parti iktidarıyla hizmet dinlemeye başladık, hizmet görmeye başladık. İnşallah 2011'den sonra da aynı hizmete aynı aşkla aynı heyecanla devam edeceğiz. Laf üretenlere bakın bir tane projeleri yok. Vatandaşımız 12 Haziran'da Sümer Mahallesi, Bolu ve Türkiye bu masallara geçit vermeyecek. Laf değil hizmet ürettiğimizin göstergesi olarak Sümer Mahallesi'nin Tepecik Mahallesi’nin ve Seyit Mahallesi'nin talebi olan liseyi patates pazarının olduğu yere önümüzdeki sene yapıyoruz hayırlı uğurlu olsun."diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.