Sümer’in Süper Muhtarı

Sümer’in Süper Muhtarı

Bolu Belediyesi mahallelerde başlattığı çalışma seferberliği ile kenti inşaat alanına çeviriyor. Yapılan çalışmalar içinde en fazla çalışmaların yapıldığı mahallelerden biri de Sümer Mahallesi.   Yıllardır...

Bolu Belediyesi mahallelerde başlattığı çalışma seferberliği ile kenti inşaat alanına çeviriyor. Yapılan çalışmalar içinde en fazla çalışmaların yapıldığı mahallelerden biri de Sümer Mahallesi.

 

Yıllardır el değmeyen Sümer Mahallesi, Muhtar Ali Rıza Kahraman ile çağdaş bir mahalle görünümü almaya başladı. Birçok arsanın, evin ve tapulu arazinin müşterek tapu olması, belediyenin işini zorlaştırıyor.Buna rağmen Bolu Belediyesi yasalardan aldığı hakkı kullanarak İmarda 18.madde uygulaması ile sorunları aşmaya çalışıyor.

Sümer Mahalle Muhtarı Ali Rıza Kahraman dar yolların bir kısmını genişlettiklerini söyleyerek; “Yıllardır sokak ortasına kurulan, giriş çıkışı olmayan ve oldukça zor anların yaşandığı semt pazaryerini Ayhan Sokak olarak belirledik. Böylece semt pazarında büyük bir rahatlama oldu. Son 2 yılda 11 sokak açtık. Açmış olduğumuz sokaklarımız, Meriç Sokak, Arda Sokak, Efe Sokak, Hurma Sokak, Koçak Sokak, Köknar Sokak, Sedir Sokak, Selvi Sokak, Şehit Murat Mentez sokak, Saka Sokak, Ergün Sokakları. Ayrıca Selvi Sokak ve Şehit Murat Mentez Sokaklarımız hastane ve çevre yoluna bağlantılı olarak bitirildi. Köknar Sokak, Sedir Sokak ve Koçak Sokak ile birlikte çevre yoluna bağlanarak birçok inanılmaz gerçekleşti. Bu yapılanlara rağmen yeni sokakların açılması gerekmektedir. Açılacak sokaklar için devamlı olarak belediyemizde görüşüyor, program yapmaya çalışıyoruz. Bu güne kadar yaklaşık 30 bin metre kare taşı mahallemize döşedik. Sümer Mahallesi sakinleri adına, başta Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Ayrıca Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz’a mahallemize göstermiş olduğu yakın ilgiden dolayı da şükranlarımı sunuyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.