Süreç bizi haklı çıkarttı

Süreç bizi haklı çıkarttı

Has Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun “Hükümet Meydanı Projesi” ile ilgili olarak aralık ayında Bolu belediyesine verdikleri dilekçelerine geçtiğimiz hafta Bolu belediyesinden yanıt geldiğini söyledi. Bolu...

Has Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun “Hükümet Meydanı Projesi” ile ilgili olarak aralık ayında Bolu belediyesine verdikleri dilekçelerine geçtiğimiz hafta Bolu belediyesinden yanıt geldiğini söyledi. Bolu belediyesinden yapılan açıklamada herhangi bir proje olmadan meydanla ilgili çalışmalara başlandığının vurgulandığını söyleyen Uzun hafta sonunda bolu belediye başkan yardımcısı İsmail Yamantürk’ün yaptığı açıklamalara da işaret ederek; “Bize İslami kuralları hatırlatanların Bolu’nun en merkezi yerini bir rant kapısı yapmanın hangi İslami düşüncenin ürünü olduğunu açıklamalarını merakla bekliyoruz” diye konuştu.

 

Has Parti Bolu il başkanı Abdullah Uzun Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk’ün partileri ile ilgili olarak yaptığı açıklamalardan önemli derslerin çıkarılması gerektiğini söyledi. “İnsanların sorumsuzca sözler söylemeden önce iyice düşünmesi” gerektiğini vurgulayan Uzun; “Öncelikle H.z İsa (as)ın havarilerinin siyasi bir tartışmaya malzeme yapılmasını teessürle karşıladığımızın bilinmesini isteriz.Nasıl H.z Muhammed (as)ın arkadaşlarına,ona inananlara sahabe denirse aynı şekilde Hz.İsa (as)’ın arkadaşlarına da “havari” denir.Belediye Başkan Yardımcısı zat Müslüman’a yakışır şekilde davranmak yerine , kent meydanı projesinde düştükleri acıklı durumun verdiği ruh haliyle insanların kutsallarını açıklamalarına malzeme yapma gafletinde bulunmuşlardır..Belediye Başkan Yardımcısının havarileri alay konusu yapan açıklamalarını cehaletine veriyor ve konu hakkında gerekli izahatı yapmalarını bekliyoruz.Mesela “bu metni ben hazırlamadım,bana sadece altına imza atmam emredildi” derse inandırıcı bir izah yapmış olabilir…” şeklinde konuştu.

 

Yamantürk zanla hareket etmektedir

 

Yamantürk’ün Has Partililere yönelik olarak sözlerini değerlendiren Abdullah Uzun ; “Kent Meydanı projeleri hakkında bilgimiz olmadığını söylemesi yine bizim inancımıza göre sui-zan etmektir. Peygamberimiz “zandan sakının, çünkü zan sözlerin en yalanıdır”buyurmuşlardır. Evet, kendileri zanla hareket etmektedirler. Kent Meydanı ile ilgili yapılan sunuma hem İl Başkan yardımcımız, hem de Gençlik Kolları Başkanımız katılmıştır. Sunumla ilgili notlar almışlardır. Ayrıca bizzat ben projeleri anlatan Cd’yi detaylı bir şekilde inceledim. Bütün bunların sonunda dün nerdeysem bugünde aynı yerdeyim. Rant üzerine kurgulanmış iki projenin de Bolu’ya ve Bolu halkına faydasının olmayacağını belirtir, bize İslami kuralları hatırlatanların Bolu’nun en merkezi yerini bir rant kapısı yapmanın hangi İslami düşüncenin ürünü olduğunu açıklamalarını merakla bekliyoruz” biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.