Tarih affeder MHP affetmez##hb_manset.gif

Tarih affeder MHP affetmez##hb_manset.gif

Yıllar sonra Bolu’ya gelerek hükümet meydanını dolduran yaklaşık 3 bin kişiye seslenen MHP Genel başkanı Bahçeli, 1 Ağustos 2009 tarihinin Türkiye için kara bir gün olduğunu belirterek, "AKP iktidarı döneminde...

Yıllar sonra Bolu’ya gelerek hükümet meydanını dolduran yaklaşık 3 bin kişiye seslenen MHP Genel başkanı Bahçeli, 1 Ağustos 2009 tarihinin Türkiye için kara bir gün olduğunu belirterek, "AKP iktidarı döneminde PKK’nın siyasallaşma süreci hızla devam ediyor. Ama bir gün var ki Türkiye için kara bir gündür. Dönemin İçişleri Bakanı nerede olursan ol, Milliyetçi Hareket’in iktidarında yüce divana gideceksin” dedi.

Hükümet Meydanı'ndaki konuşmasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren Bahçeli, Başbakan'ın çıraklık, kalfalık ve ustalık dönemiyle ilgili açıklamalarını hatırlatarak, "Usta olabilmesi için hiçbir becerisinin olmadığı görülmektedir." iddiasında bulundu. Son günlerde yaşanan terör olaylarına dikkat çeken Bahçeli, "AK Parti'ye oy vermiş olabilirsiniz. Bunu ikinci defada verebilirsiniz ama üçüncü defada verirken bunların hepsini düşününüz." çağrısında bulundu.

 MHP Genel başkanı Devlet Bahçeli dün Gerede ve Bolu’da halka seslendi. TEM otoyolu Bolu-Gerede gişelerinin önünde partililer tarafından karşılanan Bahçeli, Gerede’de esnafı ziyaret etti. Daha sonra parti otobüsünün üzerinden halka seslenen Bahçeli, milletvekili adayları Murat Yapıcı, Şerafettin Doğan ve Mehmet Faruk Yazgan'ı Geredelilere tanıtarak destek istedi. Bahçeli, Türkiye'nin en büyük sorununun işsizlik olduğunu, toplumun huzurunun, aile yapısının bozulduğunu belirterek, ''6 milyona yakın işsizimiz vardır. İşsizlik artarak devam ediyor. Bu sorun çözülmeli. İşsizliği kim çözerse elini öperim. Sorun gittikçe yaygınlaşıyor. Gençlerimiz işsiz. Gelinlik çağına gelmiş, eğitimini tamamlamış evinde annesiyle oturan kızlarımız var. Gençlerimiz hala baba eline bakıyor, eve kapanıyor. Böylelikle sosyal patlama önce ailede başlıyor. Bu Türkiye geneline yaygınlaşırsa tehlike olur. Suç oranlarının artmasının nedeni budur, cinayetlerin artması bundandır, kadına şiddet bundandır. İşsizliğin getirmiş olduğu yoksulluktur'' diye konuştu. Gerede'deki konuşmasının ardından Yeniçağa ilçesini ziyaret eden Bahçeli, ardından Bolu'ya geçerek partisinin il başkanlığını ziyaret etti.

Demokratik açılım zırvadan başka bir şey değildir

Bolu'da Hükümet Meydanı'nda halka seslenen Bahçeli, terör örgütü PKK'nın siyasallaşma sürecinin hızlı şekilde devam ettiğini savundu. Bahçeli, 1 Ağustos 2009 tarihinde İçişleri Bakanı'nın, ''bazı sözde aydın ve köşe yazarlarıyla'' Ankara'nın Gölbaşı ilçesindeki Emniyet Genel Müdürlüğüne ait tesiste toplandıklarını dile getirerek,''Burada demokratik açılım denen bir zırvayı başlatmıştır. Aradan geçen 2 yılda bu açılımın geldiği yer neresi olmuştur? Şimdi İçişleri Bakanlığından seçim dönemi olarak ayrıldın. Akşam evinde hangi vicdan rahatlığı içerisinde uyuyorsun. Hakkari yanıyor, Yüksekova yaşanmıyor, İstanbul yanıyor, her gün her sokakta molotofkokteylileri patlıyor. Başbakan yok, Sayın Cumhurbaşkanı kayıtsız, vali ortada gözükmüyor. Kala kala kafaları bez parçasıyla sarılmış teröristlerle, emniyet güçlerinin kahraman polisleri sabaha kadar birbirleriyle boğuşuyor. Sonrada kalkıyorsunuz Türkiye'de ileri demokrasiden bahsediyorsunuz. Türkiye'de özgürlüklerden bahsediyorsunuz. Nerede bunun özgürlüğü? Polise tokat atan bir kişiyi meclise getirmek mi özgürlüktür? Polis arabasını tekmelemek, polis panzerinin üzerine çıkıp nutuk atmak ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine hakaret etmek mi ileri demokrasidir? Bütün bunlar yaşanıyor. Bu böyle devam etmez.'' Şeklinde konuştu. Başbakan Erdoğan'ın ''Sivas'ın ötesine gidemezsiniz'' şeklindeki sözlerini eleştiren Bahçeli,''Sayın Başbakan devletin uçaklarıyla, Başbakanlığın otobüsleriyle, 500'e yakın emniyet gücüyle gitti. Buna rağmen taşlanıyor, yuhalanıyor. Sonra dönüyor bize diyor ki 'Siz Sivas Gavurdağı ötesine gidemezsiniz' ve bunu tekrarlıyor. Sayın Başbakan 'Sayın Bahçeli siz Elazığ'a geçen gün gittiniz oraya varmışken Bingöl'ü de ziyaret etseydiniz iyi olurdu. Siz Erzurum'daydınız Hakkâri’ye de geçmiş olsaydınız daha iyi olurdu' diyebilir. Bu bir yol göstermektir, Türkiye'nin her yerini ziyaret etme arzusudur. Neden Sivas ötesi diye ısrar ediyorsun? Bir baktık ki kuzey Irak'ta dört parçalı büyük Kürdistan'ın Türkiye bölümünde Sivas Gavurdağı ötesi Kuzey Kürdistan olarak görülüyor. Bu nasıl bir başbakanlıktır.'' Diye konuştu. Devlet Bahçeli, gazetecilerin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı ''Çılgın Proje'' ile ilgili görüşünü sorması üzerine, proje hakkında bilgisinin olmadığını, konuyla ilgili olarak daha sonra açıklama yapacağını kaydetti. Bahçeli, daha sonra Düzce'ye hareket etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.