Telaşa Gerek Yok

(ANALİZ)

Boluspor Pendik karşısında aldığı mağlubiyetle puan cetvelindeki yeri değişmedi. Skordan çok oynanan oyuna baktığımızda, kazanmayı hak ettiğimiz gerçeğini kabul etmeliyiz. Genele baktığımızda son haftalarda futbolcularımızın üstüne ölü toprağı serilmiş gibi.

Bana kalırsa bunda en önemli faktör, Sait Hocanın heyecanını kaybetmiş görünmesidir. Sait Hocanın yanı sıra, yardımcılarının sadece hakem hatalarında sahaya fırlamaları, oyuncu değişikliği yada aksayan yönlerde katkı sağlamamaları takımı olumsuz etkiliyor. Özellikle Adem Alkaşi’nin agresif hareketleri, hakemle olan diyaloğu gözlerden kaçmıyor.

Maç sonuna doğru “istifa” tezahüratına karşılık, Sait Hocanın hoşgörüsü, seyirciye davranışları güzeldi. Olası olumsuz tutumu, içinden çıkılmaz seviyeye getirirdi ki, buna fırsat vermeyen Sait Hoca olması gerekeni yaptı.

Sait Hoca devam edecekse, önce kendini toplamalı, motive olmalı ve heyecanla takımın başında olmalıdır. Bu haliyle takıma bir şey veremeyeceği de ortadadır. Takımın içinde olumsuzluk olduğunu da kabul etmiyorum.

Anlayamadığım, oynayacağımız rakibimizin bizden önceki maçlarının izlenip, analizi yapılıp yapılmadığıdır. Yardımcılar tarafından rakibimiz izlenmiyorsa, yardımcıların çoğuna gerek yok. İzleniyorsa verilen raporların doğru olmadığıdır.

Savaş Başkanın geçtiğimiz hafta içinde kendi cebinden futbolcuların alacaklarını ödemesi, ekonomik olarak rahatlayan oyuncuların sorunlarını çözmeleriyle sorun kalmamıştır.

Havanın çok soğuk olmasına karşılık, taraftarımızın son ana kadar desteği yüreğimizi ısıttı. Olumlu tezahürat sonrası verilen tepkide de taraftarımızın sonuna haklı olduklarını düşünüyorum.

Maça kötü başlayan oyuncularımız, 35 dakika dolduğunda ilk şutumuzu attılar. Bu dakikaya kadar gol pozisyonlarına giren, topla % 75 oranla oynayan Pendik, istediği gibi oyunu kurdu. Dakikalar 40’ı gösterdiğinde Kayamba’nın golüne karşılık, centilmence yediğimiz gol alkışı hak etti.

40.dakikadan sonra kendine gelen oyuncularımız, Brego’nun şutu Kaleci Burak’tan döndükten sonra Dino tamamladı. Üst direğe vurup çizgiye düşen topu defansın uzaklaştırması, ilk yarıda ki tek şansız dakikamızdı.

2.yarıya Eray-Burak Asan değişliği daha evvel yapılmalıydı. Bir diğer yanlış değişiklik ise, takımın en etkili isimlerinden Kayamba-Berk değişikliği oldu.

Bu yarıda da Pendik ayağa paslarla adeta bizimle antrenman yapar gibi oynadı. Nitekim dakikalar ilerledikçe kötü oyunumuz hataları da beraberinde getirmeye başladı. 80.dakikada takımın ayakta kalan oyuncularından Naby’nin hatasıyla geriye düştük. 85.dakikada Burak Asan boş topu kaleye atmak yerine auta atınca olası puanın kaçacağı belli oldu. 88.daikada Naby kalemizin çizgisi üstünden topu kornere atarak, hatasını telafi etse de 90+8 de yediğimiz gol ile sahamızda 3-1 mağlup olduk.

Futbol her sonuca gebe olduğu gibi, futbolcularımızın da her maçı aynı olmadığını kabullenmeliyiz. Telaş yapmaya, dedikoduları ayyukaya çıkarmaya, sıkıntı varmış gibi ortalığı karıştırmaya gerek yok.

Birliğimizi, beraberliğimizi bozmadan önümüze bakmalıyız. İzmir’de Göztepe maçını alacak gücümüz olduğunu unutmadan, Boluspor’a başarılar dilerim.

Not: Boluspor’u çok sevdiğini söyleyen Ak Parti İl Başkanına bir hatırlatma yapmak istiyorum. Sevgi Suat Güner, 22 yıldır ülkeyi, 15 yıl Bolu’yu yerel olarak yönettiniz. Bu uzunnnn zaman içinde stat konusunu çözemediğiniz gibi, şimdi de eleştiri yapma hakkını kendinizde görüyorsunuz. Hani çok sevdiğiniz ve yapılmayanları eleştirdiğiniz Boluspor maçlarına siz ve vekilin gelmemesine bir açıklamanız olacaktır. Siyasetçi olup da bahane olmaması birbirine tezattır? Sevgi emek ister, sizin emeğinizi vermediğiniz yerde eleştiri yapmaya da hakkınız olamaz. Öyle değil mi sevgili Suat başkan?

Önceki ve Sonraki Yazılar