Terörü yok etmek için idamı geri getireceğiz

Terörü yok etmek için idamı geri getireceğiz

Bolu’ya gelen HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, saray entrikalarına ayıracak zamanlarının olmadığını söyledi. Bir gazetecinin ''dağları terörden 365 günde temizleyeceğiz'' sözünü hatırlatması üzerine...

Bolu’ya gelen HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, saray entrikalarına ayıracak zamanlarının olmadığını söyledi. Bir gazetecinin ''dağları terörden 365 günde temizleyeceğiz'' sözünü hatırlatması üzerine Pamukoğlu, ''Burada anlatılan şu, dağlarda silahla gezen eşkıyanın yok edilmesidir. Ama kent uzantıları var, meskûn mahal uzantıları var, siyasi uzantıları var. Buna o süre dâhil değildir. İran ve Irak arazilerinde herkesin öğrendiği kampları etkisiz hale getirince diğerleri çorap söküğü gibi gelecek. Zor bir şey değil, bilmeyene zordur.” Dedi. 

 

  Osman Pamukoğlu, partisinin Bolu İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, bazı partilerin ittifak arayışı içerisinde olmalarıyla ilgili ''Baraj bir korkudur. Korku insanlara her şeyi yaptırır. İttifaklar, denge arayan zayıf insanların işidir. Öyle bir durumumuz yok. Baraj adı üzerinde bir engel. Kartala engel olur mu?'' diye konuştu. CHP'deki komplo iddialarıyla ilgili olaraksa  ''Huzur ve güvenlik konusuyla ilgileniyoruz. Aklımız fikrimiz orada. Saray entrikalarına ayıracak zamanımız yok'' dedi. Bir gazetecinin ''dağları terörden 365 günde temizleyeceğiz'' sözünü hatırlatması üzerine Pamukoğlu, ''Burada anlatılan şu, dağlarda silahla gezen eşkıyanın yok edilmesi. Ama kent uzantıları var, meskûn mahal uzantıları var, siyasi uzantıları var. Buna o süre dahil değildir. İran ve Irak arazilerinde herkesin öğrendiği kampları etkisiz hale getirince diğerleri çorap söküğü gibi gelecek. Zor bir şey değil, bilmeyene zordur. Beceriksize zordur. İktidarsıza zordur. Bu sanatı bilmeyene zordur. 'Normal akılla ben bu işi nasıl çözeceğim' diye kalkanlara zordur. 'Benim mantığıma göre' diyenlere zor gelir. Terörü yok etmek için, idamı geri getireceğiz'' şeklinde konuştu.  Pamukoğlu, seçim anketlerinde bilinçli olarak kendilerinin gösterilmediğini belirterek, ''Hak ve Eşitlik Partisi'nin 3 milyon 600 bin taraftarı ve sempatizanı var. 12 Haziran akşamı görecekler. Korkuyorlar. Biz de atasözü var. Korktuğu için de başına gelecek. Bizim anket yapacak, oraya buraya para verecek halimiz yoktur'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.