Tıp bayramı coşkuyla kutlandı

Tıp bayramı coşkuyla kutlandı

14 Mart Tıp Bayramı Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşan AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen, tıp öğrencilerine seslenerek,...

14 Mart Tıp Bayramı Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde düzenlenen törenle kutlandı. Törende konuşan AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen, tıp öğrencilerine seslenerek, “Günümüzde hekimlerin birçok sorunu bulunabilir. Fakat mesleğinizi severseniz, insanları severseniz tüm zorlukları aşarsınız” dedi.

 

14 Mart Tıp Bayramı törenine Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Garnizon Komutan Vekili Albay Ümit Yücekan, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yamantürk, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, İl Sağlık Müdürü Dursun Koç, akademisyenler ve AİBÜ Tıp Fakültesi öğrencileri katıldı.Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra Kemal Bilsel Sarısözen, Prof. Dr. Fahri Yılmaz ve Nalan Yakışır’ın birlikte sundukları müzik dinletisi ile devam etti.

Törende ilk konuşmayı, AİBÜ Tıp Fakültesi öğrencileri adına 6. sınıf öğrencisi İntörn Doktor Barbaros Başgöze yaptı. Barbaros Başgöze, tıp fakültesi öğrencilerinin ve hekimlerin yaşadıkları sorunları dile getirdi.Daha sonra Bolu-Düzce Tabip Odası Başkanı Dr. Faruk Nural, söz aldı. Dr. Faruk Nural, 14 Mart Tıp Bayramı’nın tarihçesinden bahsettiği konuşmasında, günümüzde hekimlerin yaşadıkları sıkıntıları ifade etti. AİBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Koçoğlu,  hedeflerinin İzzet Baysal Tıp Fakültesi’nde nitelikli hekim yetiştirmek olduğunu belirterek bunun için, eğitim imkânlarını ve donanımlarını geliştirmek adına büyük çaba gösterdiklerini belirtti. Hasan Koçoğlu’ndan sonra kürsüye gelen AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen, hekimliğin en zor mesleklerden biri olduğunu belirterek, zorlukların sevgiyle aşılabileceğini söyledi. Kendisi de hekim olan Akçahan Gepdiremen, tıp öğrencilerinden mesleklerini sevmelerini isteyerek, “İnsan hayatını temele alan hekimlik mesleği gerçekten çok kutsal, kutsal olduğu kadar da dünyanın en zor mesleklerindendir. Hekimlerin her dönem büyük sorunları olmuştur. Günümüzde de vardır. Buradan genç tıp öğrencilerine sesleniyorum, mesleğinizi sevin, insanları sevin, sevgi birçok sorunu çözer. Sevgiyi merkeze aldığınızda birçok sıkıntının ortadan kalktığını göreceksiniz” dedi. Törende son olarak Bolu Valisi İbrahim Özçimen konuştu. Özçimen, hekimlerin ve tıp fakültesi öğrencilerini 14 Mart Tıp Bayramlarını kutladı. Kendisinin 13 farklı yerde görev yaptığını belirten Vali Özçimen, görev yaptığı yerlerde hekimlerin ne kadar önemli hizmetler verdiğini daha iyi anladığını söyledi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından AİBÜ Tıp Fakültesi dönem birincilerine plaket ve takdir belgeleri verildi. Ardından Bolu-Düzce Tabip Odası Başkanı Dr. Faruk Nural tarafından, meslek hayatında 40. yılını tamamlayan hekimlere plaket ve onur belgeleri takdim edildi.

Törende, Bolu’nun tanınmış hekimleri, Dr. Güner Yücel, Dr. Tahsin Altınbay ve Dr. Oktay Söylemez’in, meslek hayatlarındaki anıları anlatması, salonda bulunanlara eğlenceli dakikaların yaşattı.14 Mart Tıp Bayramı töreni, AİBÜ Tıp Fakültesi’nde yeni hizmete giren ‘Tıbbi Beceri Laboratuarı’nın açılışıyla son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.