Toplantıya başkan Yılmaz’ın sözleri  yüzünden katılmadım

Toplantıya başkan Yılmaz’ın sözleri yüzünden katılmadım

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu il başkanı Sabri Şatıroğlu Karaçayır nikâh salonunda düzenlenen “Büyük Buluşma “toplantısına katılmamasının tek nedeninin Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz olduğunu...

Milliyetçi Hareket Partisi Bolu il başkanı Sabri Şatıroğlu Karaçayır nikâh salonunda düzenlenen “Büyük Buluşma “toplantısına katılmamasının tek nedeninin Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz olduğunu söyleyerek” Sayın Yılmaz’ın il başkanlarına yönelik olarak kullandığı ifadeleri protesto etmek için bu toplantıya katılmadım. Eğer toplantıya katılmış olsaydım söz konusu ifadeleri kabul etmiş olacaktım” dedi.

 

MHP Bolu il başkanı Sabri Şatıroğlu geçtiğimiz hafta Köroğlu Gazeteciler Cemiyeti tarafından gerçekleştirilen İl başkanları toplantısına katılmaması yüzünden eleştirilere maruz kaldığını söyledi. Şatıroğlu; “Katılmamam, basına karşı tavır alışım gibi algılanmamalı. Tamamıyla, siyasi parti il Başkanlarına karşı söz, davranış ve uslubu ile benimsemediğim Bolu Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz’la bir programda olmak, söylediklerini kabullenme durumunda bulunacağımdan bu toplantıya katılmadım. Belediye Başkanı söylemleriyle İl Başkanlarını küçük görmüş ve aşağılamıştır”dedi. Bolunun sorunlarının görüşüleceği ve çözümler üretileceği bu toplantıya üzülerek katılmadığını vurgulayan Şatıroğlu; “ Elbette ki Bolu’muzun sorunlarını dile getirmek, çözümler üretmek ve geleceğe taşımak için bu toplantının hayırlı olacağına inananlardan birisiyim. Bizim de Bolu’muz hakkında söyleyeceklerimiz elbette vardır. Ama ne yazık ki sözleri ve uslubu ile sınır tanımayan bir Belediye Başkanı ile aynı oturumda olmak bizim mensup olduğumuz camiayı incitirdi. Sayın Belediye Başkanının bu toplantı öncesinden ve gelen zaman dilimi içerisinde söylediklerini de unutmadık. Siyasi Parti İl Başkanları benim “muhatabım” değil, Parti İl Başkanları “soytarılık” yapmasın… Söylemleri ve tavırları bizi incitmiştir. Çünkü İl başkanlarını muhatap kabul etmemek, İl Başkanına soytarı demek mensup olduğu partisine hakaret demektir.” Dedi.

 

8 yıldır basınla hiçbir problemim olmamıştır

 

MHP Bolu il başkanı Sabri Şatıroğlu sözlerini şu şekilde sonlandırdı; “Bu vesile ile 8 yıla yakın teşkilat başkanlığı dönemim boyunca basınla hiçbir sorunumuz olmamış, karşılıklı sevgi ve saygı içerisinde herkes kendi görevini yaparak Bolumuza ve Türkiye’mize hizmet etmeye çalıştık. Bu günde gazete cemiyetlerimiz ile, basın mensuplarımız ile sevgi ve saygıya dayanan çalışmalarımız devam etmektedir.      Toplantıya katılmamamızın basınla hiçbir ilgisi olmayıp, yukarıda sebeplerini saydığım Belediye Başkanının söylem ve davranışlarından dolayıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.