“Traktörle gidilemeyen köylerden, Bugünün Türkiye’sine geldik”

“Traktörle gidilemeyen köylerden, Bugünün Türkiye’sine geldik”

AK Parti seçim çalışmaları kapsamında Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret etti. Ziyarete İl Başkanı Ömer Sayın, Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun ve çok sayıdaki partili katıldı.   AK Parti...

AK Parti seçim çalışmaları kapsamında Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaret etti. Ziyarete İl Başkanı Ömer Sayın, Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun ve çok sayıdaki partili katıldı.

 

AK Parti Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun şoförlere yaptığı konuşmada 2002 Genel seçimlerinde bazı köylere ancak traktörle gidebildiklerini fakat şuanda aracın ulaşmadığı hiçbir köyün olmadığını, AK Parti’nin yaptıklarının ortada olduğunu vatandaşın bildiğini söyledi. Ziyarette ilk olarak İl Başkanı Ömer Sayın konuşma yaparak, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nihat Alpat Öztürk’e AK Parti ailesi olarak kendilerini kabul ettikleri için teşekkür etti. Sayın “ Amacımız bütün sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmek, onların dertleri sıkıntıları varsa onları yerinde görmek. Bunun yanı sıra herkesin bildiği gibi önümüzde sıcak bir gündem var. Seçimlere yaklaşık 10 gün kaldı. Bu seçimlerde inşallah Bolu’muz ve ülkemiz olmak üzere en hayırlı neticeler çıkacaktır. Biz üç milletvekili adaylarımızın da tekrar Ankara’da yer almasını istiyoruz.” Şeklinde konuştu.

 

‘2002’de Türkiye yakıtı bitmiş araba gibiydi’

2002 yılında Türkiye’nin yakıtı biten ve yokuşun dibinde kalmış bir araba gibi olduğunu söyleyen Ömer Sayın “8 buçuk yıldan beri biz bu arabayı devlet millet el birliğiyle bu arabayı yokuşun başına itmeye çalıştık. Millet bu arabayı yokuşun başına itmeye çalışırken birileri frene basmaya, birileri takoz koymaya çalıştı. Biz buna rağmen bütün engelleri aştık. Ülkemizi Dünya’nın en önemli ülkelerinden biri haline getirdik”  şeklinde konuştu. AK Parti Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun’da Koalisyon Hükümetlerinin ülkeye hiçbir şey katmadıklarını bu ülkenin en çok koalisyon hükümetleri zamanında yara aldıklarını söyledi.  “Yaptıklarımız ve yapmakta olduğumuz çok şey var” diyen Ercoşkun, “AK Parti’nin eğitimden sağlığa ve yollara kadar birçok alanda yaptıkları ortada” dedi.

AK Parti Milletvekili Adayı Ali Ercoşkun konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “AK Parti olarak kuruluşumuzdan beri 2 dönemdir ülkeye hizmet etmekteyiz. Yaptıklarımız var yapamadıklarımız var, eksik kaldığımız işler var. Ama genel olarak baktığımızda 2002’de bir ay sonrasını göremeyen, bir ay sonra memur maaşlarını nasıl öderiz diyen bir yapıdan 12 sene sonrasının hesaplarını yapan bir yapının içerisindeyiz. 2002 yılında sadece ülke içi meseleleri konuşurken şuanda etrafındaki komşuları ile sorunlarını çözmüş ve özellikle Müslüman coğrafyada lider ülke konumuna gelen Dünya’da da sözü dinlenir bir Türkiye Cumhuriyeti haline geldik.”

 

“Rakamlarla konuşuyoruz”

AK Parti olarak İcraatlar anlamında, alt yapıda birçok konuyu tamamladıklarını söyleyen Ercoşkun; “Sağlıkta, eğitimde ki çalışmalarımız ortada. Fakat özellikle yollar konusundaki çalışmalarımızı sizler en çok bilen kişilersiniz. Cumhuriyet tarihinde yapılanları inkâr etmiyoruz. Hepsinden Allah razı olsun ama bir karşılaştırma da yapmak gerekiyor. 2002 yılına kadar 6500 kilometre duble yol yapılmış, buna 8 buçuk yılda ise, 13800 kilometre ilave duble yol eklenmiş. Yerelde de bir örnek verirsek, 3700 kilometre yol ağımız var. Bu 3700 kilometre yol ağının 2004 yılına kadar 870 kilometresi asfalttı. Biz 2002 Genel seçimlerinde Göynük’ün veya Mengen’in bazı köylerine ancak traktörle gidebiliyorduk. Şuanda Allaha şükür aracın ulaşmadığı hiçbir köyümüz yok. Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan 870 kilometre yola da ilave biz 1170 kilometre yol yapmışız. Toplamda 2000 kilometreyi geçmişiz.” Diye konuştu.

“Her 100 liranın 80 lirası faize gidiyordu”

2002’de kazanılan her 100 Liranın 80 Lirası faize gittiğini de sözlerine ekleyen Ercoşkun sözlerini şu şekilde sonlandırdı;“ 20 Lira ile maaşlar, Sosyal güvenlik ve diğer işler yapılmaya çalışılıyordu. Ama şuanda her 100 Liranın 20 Lirası faize gidiyor. 80 Lira ile de bu hizmetler yapılıyor.  Türkiye iki dönem tek başına iktidar olmanın vermiş olduğu avantajı kullanmak için hazır. Türkiye hiçbir zaman koalisyon hükümetlerinden hiçbir zaman fayda görmemiştir. 2001 yılında yaşanan krizin altında da Özal’dan sonra oluşan koalisyon hükümetlerinin payı çok büyük. Herkes bir tarafa çekince başarı da gelmemektedir. Dolayısıyla tek başına iktidar Türkiye için bir avantaj, millet içinden çıkmak bir avantaj. Milletin içinden çıkan kişiler olarak başta Sayın Başbakanımız ve onun arkasındaki teşkilatta sizin aranızdan çıkan insanlardır. Bizler sizin içinizden çıkan insanlar olarak sizin sıkıntılarınızı bilerek ona göre çalışıp ona göre hizmet etmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.