Türk çiftçisi AKP’yi sandığa gömecek

Türk çiftçisi AKP’yi sandığa gömecek

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Bolu İl Örgütü, Yeniakçakavak, Yazıören, Bahçeköy, Tatlar ve Oğuldoruk köylerini ziyaret etti. Ziyaret sırasında köy sakinlerinin sorunlarını...

Seçim çalışmalarını sürdüren CHP Bolu İl Örgütü, Yeniakçakavak, Yazıören, Bahçeköy, Tatlar ve Oğuldoruk köylerini ziyaret etti. Ziyaret sırasında köy sakinlerinin sorunlarını dinleyen CHP Bolu 1. Sıra Milletvekili Adayı Tanju Özcan, Akp hükümetinin, Türk tarımını bitirme noktasına getirdiğini belirterek, “Kendi kendine yetebilen sayılı ülkeden biri iken şimdi süt tozunu bile İsrail’den ithal ediyoruz. Türk çiftçisi dünyanın en pahalı mazatonu kullanıyor. Türk tarımını, Türk hayvancılık sektörünü bitirmek, dışa bağımlı hale getirmek için Akp elinden geleni yaptı. Şimdi sıra Türk çiftçisinde. 12 Haziran’da Türk çiftçisi Akp’yi sandığa gömecek” dedi.

Yeniakçakavak, Yazıören, Bahçeköy, Tatlar ve Oğuldoruk köylerinde vatandaşları ziyaret ederek dertlerini dinleyen CHP Bolu 1. Sıra  Milletvekili Adayı Tanju Özcan, CHP iktidarında köylünün, emekçinin hak ettiği şekilde yaşayacağını söyledi.

 

Anguslar Uruguay’dan süt tozu İsrail’den”

 

Ziyaret ettiği köylerde büyük bir sevgi ile karşılanan Tanju Özcan, Akp iktidarının oyu yoksul vatandaşlardan aldığını fakat onların derdine çare olmadığını aksine zenginin yanında durduğunu belirtti. Son dönemde yaşananların Akp’nin çiftçiye ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşlara ne kadar değer verdiğinin bir göstergesi olduğunu da söyleyen Özcan, “Türkiye dünya üzerinde kendi kendine yetebilen sayılı ülkelerden biri iken şu anda geldiği duruma bakın. Akp iktidarı yüzünden bu ülkenin çiftçisi, hayvancılıkla uğraşan vatandaşı kan ağlıyor. Uruguay’dan Angus, İsrail’den süt tozu ithal eden bir ülke durumuna düşürüldük. Akp’liler de köyünüze gelecektir. Lütfen onlara sorun İsrail’den yıllık ne kadar süt tozu ithal ediyoruz? Bütün bunları nasıl açıklayacaklar acaba” dedi.

 

“CHP İktidarında çiftçimiz ucuz mazot kullanacak”

 

CHP İktidarının tam anlamıyla halkın iktidarı olacağını söyleyen Tanju Özcan, dünyanın en pahalı mazotunu kullanan Türk çiftçisinin CHP iktidarıyla yüzünün güleceğini söyledi. Özcan, “Akp iktidarı kendi çiftçisine dünyanın en pahalı mazotunu kullandırırken, zengin armatörlere, gemi sahiplerine ucuz mazot kullanıyor. Yani Akp her zaman zenginin yanında onu kolluyor. CHP İktidarı tam anlamıyla halkın iktidarı olacak. Çiftçimizin kullandığı mazotun vergisini kaldıracağız. Çiftçimiz ucuz mazot kullanacak, armatörler değil. Bu seçimde kendisine bunları layık gören Akp iktidarı, çiftçiden köylüden gereken cevabı alacak. 12 Eylül’de Türk çiftçisi Akp’yi sandığa gömecek” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.