Nilgün Özerdoğan

Nilgün Özerdoğan

TÜRKER ATEŞ TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ OLDU

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO)Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş, geçtiğimiz Kasım ayı sonunda, Türk İş dünyasının çatı kuruluşu ve en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu asil üyeliğine getirildi. Türker Ateş, aynı zamanda TOBB Konsey üyesi ve TOBB Tahkim Divan Başkan Yardımcısıydı, halen de bu görevlerini başarıyla sürdürmektedir.

Belki farkında değiliz ama, bu Bolu için çok büyük ve anlamlı bir gelişme. Türkiye’de nüfus ve ekonomi büyüklüğü bakımından Bolu’dan kat kat büyük iller varken, Bolu’nun bu büyük kuruluşun karar organında yer alması Bolu adına müthiş bir başarı ve gurur vesilesi. Türkiye’de faaliyet gösteren 400’e yakın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanının hayalini; Bolu’muz adına Türker Ateş gerçekleştirmiş oldu.

İlimiz BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Türker Ateş’in, karar alma süreçlerinde İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerimizin yanında yer alması hepimizi çok mutlu etti ve sevindirdi. Hani Boluspor’un bir zamanlar, o zamanki ismiyle 1. Ligde Beşiktaş Fenerbahçe ve Galatasaray gibi büyük takımlarlarla oynadığı yıllarda, ulusal ve yerel basında “Küçük Şehrin Büyük Hikayesi” olarak anlatılırdı ya, işte şimdi yine tüm il nüfusu 330 bin kişi olan küçük şehrimizin büyük hikayelerinden biri daha yazıldı ve ilk kez bir BTSO Yönetim Kurulu başkanı TOBB Yönetim Kurulu Asil Üyesi oldu.

Ben de Kadın Girişimciler İcra Kurulu üyesi olduğum için BTSO çalışmalarını çok yakından biliyorum ve gözlüyorum. Türker Ateş görevde olduğu her zaman Bolu’yu ekonomik yönden nasıl daha yukarılara çıkarabilirim diyerek sanayi ve turizm alanında sürekli olarak neler yapılması gerektiğini araştırır, çalışır ve kafa yorar. BTSO Yönetim Kurullarına ve üyelerine, Genç Girişimciler ve Kadın Girişimciler İcra Kurullarına sürekli destek verir ve bizlerden yeni projeler ister. Bunların hepsi Bolu’nun bir adım daha öne çıkması, gelişmesi ve kalkınması için yapılıyor. Bunlardan tüm Bolu halkı yararlanacak. Bu gurur verici görevin faydalarını Bolu önümüzde dönemlerde yaşayacaktır.

Hiçbir başarı tesadüfen gelmiyor. 4 dönemdir BTSO Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Türker Ateş, her fırsatta istikrarlı ve özverili çalışmanın önemine değinerek, her şeyin Bolu’nun gelişmesi ve kalkınması için yapıldığını dile getirir.

Bunlardan biri de yaklaşık iki yıl önce, 50 yıldır Bolu Kent Müzesi’de sergilenen Roma dönemine ait kadın büstünün Türker Ateş’in araştırması ve çabalarıyla, Artemis’e ait olduğunun ortaya çıkması. Şimdi Türker Bey, Dünya’da eşi benzeri bulunmayan Artemis heykelini tüm Türkiye’ye, hatta tüm Dünya’ya tanıtarak marka değeri oluşturmaya çalışıyor. Bolu’nun bundan sonra bir başka değeri olacak olan Artemis’in bu topraklarda yaşadığını ve Bolu’nun tarihi zenginliğini öne çıkararak turizmin Bolu’da, Dünya çapında yapılmasını arzu ediyor. Artık Bolu Türker Ateş sayesinde Artemis’le de anılacak.

Bolu’nun ismini altın harflerle TOBB’a yazdıran Türker Ateş göreve başladığında, “Ülkemizin ve iş dünyamızın en büyük meslek kuruluşu olması ile birlikte güçlü bir sivil toplum kuruluşu olan TOBB’da Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Üyeliği ve TOBB Tahkim Divan Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmekteyim. Şimdi ise bu görevlerin yanı sıra Yönetim Kurulu asil üyesi olarak da burada hizmette bulunacağım. Getirildiğim yönetim kurulu asil üyeliği görevinin Bolu Ticaret ve Sanayi Odası olarak Bolu’muz için yürüttüğümüz tüm çalışmalarımızın ve emeklerimizin sonucu olarak görmekteyim. Hayatım boyunca inandığım şey, özverili ve kararlı bir şekilde yürütülen çalışmaların hiçbir zaman karşılıksız kalmadığıdır. Hangi işi yaparsanız yapın severek ve disiplin içerisinde yapma gayretinde olmalısınız.

Yakın zamanda yeniden Yönetim Kurulu başkanlığına seçildiğim BTSO’da görev yaptığım 4 dönemde de güzel Şehrimiz Bolu’muza katma değer sağlamak için elimizden gelen tüm çabayı gösterdik, Şimdi ise bu emek ve çabanın karşılığı olarak Türk iş dünyasının çatı kuruluşu TOBB’da yönetim kurulu asil üyesi olarak Bolu’muzu ve odamızı temsilen yer alacak olmanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşamaktayım.

Bu zamana kadar getirildiğim tüm görevlerde olduğu gibi yeni görevimde de ülkem ve şehrimin gelişimi için üzerime düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmeye çalışacağım. Bu görevi şahsıma layık gören iş dünyasının lideri TOBB başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na teşekkürlerimi sunarım.” diyerek duygu ve düşüncelerini özetlemiş oldu.

Bolu’nun çalışkan insanları Bolu’ya değer katıyor. Mükemmel doğal güzelliklerimizi, tarihi zenginliklerimizi öne çıkarmak ve sanayi alanındaki gelişmeleri sağlamak amacıyla var gücüyle çalışarak haklı bir başarıya imza atan Başkanımız Türker Ateş’i kutluyor, Bolu adına tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Önceki ve Sonraki Yazılar