Türkiye MHP iktidarını bekliyor

Türkiye MHP iktidarını bekliyor

MHP Bolu İl ve İlçe teşkilatları Prestige Otelde düzenledikleri basın toplantısıyla 2011 Genel seçimlerinin Stratejini açıkladılar.”2023’e Doğru Yükselen Türkiye sözleşmesi” adını taşıyan...

MHP Bolu İl ve İlçe teşkilatları Prestige Otelde düzenledikleri basın toplantısıyla 2011 Genel seçimlerinin Stratejini açıkladılar.”2023’e Doğru Yükselen Türkiye sözleşmesi” adını taşıyan bildirgeyi partililere okuyan MHP Bolu il başkanı Sabri Şatıroğlu partilerinin barajın altında kalmak gibi bir sorunun olmadığını amaçlarının tek başına iktidar olduğunu söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi yeni seçim stratejisini kamuoyuna açıkladı. Bolu Prestige Otelde düzenlenen etkinlikte partililere seslenen MHP Bolu il başkanı Sabri Şatıroğlu toplumun her kesimini etkileyen ekonomik ve sosyal sıkıntıları köklü ve kalıcı çözümlere kavuşturmanın en önemli ve öncelikli hedefleri olduğunu söyledi. Seçim stratejilerini 100 başlık altında topladıklarını vurgulayan Şatıroğlu; Yoksulluk ve işsizlikle mücadele kapsamında Her yıl yaklaşık 700 bin yeni istihdam sağlanacaktır. Muhtaç durumdaki ailelerin en az bir ferdine iş imkânı sağlanacaktır. İş sağlanana kadar asgari ücretin yarısı kadar (yaklaşık 320 TL) “Aile Sigortası Yardımı ödeme programı başlatılarak ailelere sosyal koruma uygulaması yapılacaktır. Bu ödemenin öncelikle ev hanımlarına yapılması esas alınacaktır. Asgari ücret yükseltilecek, 2011 yılı itibariyle net asgari ücret 825 lira olacaktır.”dedi.

Muhtaç aileleri unutmadık

Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri HİLALKART ismiyle harcama kartları verileceğini de vurgulayan Şatıroğlu; “ Çeşitli adlar altında yapılması öngörülen destek ödeme tutarları bu kartlara yüklenecektir. Küçük esnafın desteklenmesi amacıyla bu kartlar sadece ikamet edilen mahaldeki (ilçe ve belde) esnaftan yapılacak alışverişte geçerli olacaktır. Bütün vatandaşlar sağlık sigortası kapsamına alınacaktır. Vatandaş adına bütün ödemeler sağlık sigortası tarafından yapılacaktır. Yoksul vatandaşların sağlık sigortası primleri devletçe ödenecektir. Tüm vatandaşlar hastane ve hekim seçme hakkına sahip olacaktır. Muayene ve yatarak tedavi katılım payı uygulamasına son verilecektir. Koruyucu sağlık hizmetleri ve temel sağlık hizmetleri, eşitlik ve hakkaniyet prensiplerine uygun olarak; kolay ulaşılabilir, kullanılabilir ve hasta haklarına saygılı bir şekilde devlet tarafından ücretsiz olarak sunulacaktır. Aylık bağlanabilmesi için aranan asgari prim gün sayısını tamamlamakla birlikte yaş haddini doldurmadığından emekliye ayrılamayan ve zorunlu sigortalıkları sona eren kişilerin ve bakmakla yükümlü olduğu kimselerin sağlık hizmetlerinden yararlanabilmelerine imkân sağlanacaktır.” Diye konuştu. MHP’nin tek hedefinin tek başına iktidar olduğunu vurgulayan Şatıroğlu sözlerini şu şekilde tamamladı; “Seçim sonrası diğer siyasi partilerle koalisyon hesabı, beklentisi ve düşüncesi Milliyetçi Hareketin gündeminde hiçbir şekilde yoktur. Bizim ittifakımız sadece ve sadece aziz milletimizledir. Milliyetçi Hareket milli vicdanın sesidir. Türk Milleti hiç şüphemiz yoktur ki bu sese kulak verecektir. “Sesime Kulak Ver Türkiye, Ses ver Türkiye” sözleriyle vatanımızın her yöresine sesimizi duyuracağız. Türk Milleti sessizliğin esiri olmayı reddederek mutlaka ses verecektir. Sel olup akan gözyaşlarının, çekilen çilelerin, masum ve mağdurların feryatlarının ahı, kul ve yetim hakkına el uzatmanın günahı ve Türkiye’yi etnik temelde bölmeyi çalışmanın vebali seçim sandığı başında başbakan Erdoğan’ın yakasına yapışacaktır. 5 aydan kısa bir süre sonra sözün bittiği yere gelinecek seçim sandığı başında son sözü Türkiye’nin Büyük Milleti söyleyecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.