Türkiye o güne hazır olmalıdır

Türkiye o güne hazır olmalıdır

Hafta sonu Yükseköğretim Kurulu tarafından Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Bologna Süreci Eş Güdüm Toplantısı sonrası, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde görev yapan...

Hafta sonu Yükseköğretim Kurulu tarafından Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirilen Bologna Süreci Eş Güdüm Toplantısı sonrası, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde görev yapan bölüm başkanlarına yönelik bir tanıtım semineri gerçekleştirildi.

 

Tanıtım toplantısında Bologna uzmanları, Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu ve Prof. Dr. Süheyda Atalay, Bologna Süreci hakkında çeşitli bilgiler verdi. Mavi Salon’da düzenlenen toplantıda ilk konuşmayı yapan Bologna Uzmanı ve Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu, Bologna Süreciyle Avrupa ülkelerinde yükseköğretim sistemlerinin yeniden yapılandırılmasının amaçlandığını belirtti. Bu amaçla gerçekleştirilen çalışmalarının temelinde ise bilgi toplumuna geçiş ve ekonomik ve sosyal gelişime uygun Avrupa Yükseköğretim alanı oluşturmak olduğunu söyledi. Ülkemizde bu süreçle ilgili gerçekleştirilen çalışmalara da değinen Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu, Bologna Süreci ile ilgili toplantıya ev sahipliği yapan Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne ve yöneticilerine göstermiş oldukları ilgiden dolayı teşekkür etti.Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu’ndan sonra söz alan Bologna Süreci Uzmanı ve Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Süheyda Atalay, ülkemizde bu süreçle ilgili yapılan çalışmaları değerlendirerek, salonda bulunan akademisyenlere bilgi verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.