Türkiye’de bir ilke imza attık

Türkiye’de bir ilke imza attık

Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası başkanı Necmi Tunca odaları ile Garanti Bankası Bolu Çarşı Şubesi arasında imzalanan anlaşma sayesinde muhasebe ve mali müşavirlik ücretlerinin masrafsız olarak kredi kartından ...

Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası başkanı Necmi Tunca odaları ile Garanti Bankası Bolu Çarşı Şubesi arasında imzalanan anlaşma sayesinde muhasebe ve mali müşavirlik ücretlerinin masrafsız olarak kredi kartından  “Sanal Tahsilât” yöntemiyle sağlanacağını söyledi.

Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile Garanti Bankası Bolu Çarşı Şubesi arasında muhasebe ve mali müşavirlik ücretlerinin masrafsız olarak kredi kartından  sağlanması yönünde önemli bir adım atıldı.Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Bolu SMMMO başkanı Necmi Tunca  serbest çalışan meslek mensuplarının  temel sorunlarından en önemlisinin müşterilerine vermiş oldukları hizmetler karşılığında almaları gereken ücretlerini düzenli olarak tahsil edememeleri olduğunu söyleyerek; “Üyelerimizin tahsilat sorununa çözüm getirmek amacıyla Garanti Bankası Bolu Çarşı Şubesi ile bir anlaşma yaptık. Bu anlaşmanın, aynı zamanda işletmelere de ödeme kolaylığı sağlayacağına ve haksız rekabetin önlenmesine katkısı olacağına inanıyoruz. Bolu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ile Garanti Bankası Bolu Çarşı Şubesi arasında imzalanan bu anlaşma ile, muhasebe ve mali müşavirlik ücretleri masrafsız olarak kredi kartından  “Sanal Tahsilat” yöntemiyle sağlanacaktır. Yeni geliştirilen bu sistemle, kredi kartından yıl içinde 12 taksite kadar, ya da belli aralıklarla tahsilata imkan sağlanmıştır. Herhangi bir pos cihazına gerek kalmadan ve masraf ödemeden “Garanti Bankası” tahsilât sistemi üzerinden tahsilat yapacaktır. Garanti Bankası Ödeme Sistemleri Merkezi ve Bolu Çarşı Şubesi işbirliğinde gerçekleştirilen bu sistemle Bolu SMMM Odası üyeleri müşterilerinden hangi banka kartı olursa olsun internet üzerinden alacakları bir şifre ve sanal pos cihazıyla peşin veya taksitler halinde ücretlerini tahsil edebileceklerdir. Taksitli tahsilâtta herhangi bir masraf veya komisyon ödenmeyecektir. Taksitle ödemeye rağmen, yıllık ücreti peşin olarak hesaplarına geçmesini isteyenler ise bankaya çok düşük bir ücret ödeyecekler. Odamız Üyelerine ve işletmelere yönelik bu çalışma Türkiye genelinde bir ilk olma özelliği taşımaktadır.”dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.