Ülke Turizminin incisi olacağız

Ülke Turizminin incisi olacağız

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Bloomberg HT televizyonu ana haber bültenine canlı yayın stüdyo konuğu olarak katıldı. Emin Semercioğlu, Bloomberg HT ana haber bülteninde sunucu Aslı Şafak tarafından Yeni...

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, Bloomberg HT televizyonu ana haber bültenine canlı yayın stüdyo konuğu olarak katıldı. Emin Semercioğlu, Bloomberg HT ana haber bülteninde sunucu Aslı Şafak tarafından Yeni Türk Ticaret Kanunu, 2011-2014 Sanayi Strateji Belgesi, Bolu’nun ekonomik durumu, sektörleri, sektörlerin kriz dönemindeki performansları ve Bolu’da turizm potansiyeline ilişkin kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Programda öncelikle Yeni Türk Ticaret Kanunu’nun TBMM’de kabul edilerek yasalaştığından bahseden Emin Semercioğlu, yeni Kanunun iş dünyasına ve ülkemize hayırlı olmasını diledi. Emin Semercioğlu, yeni Kanun ile getirilen düzenlemelere dikkat çekerek birtakım hatırlatmalarda bulundu. Yeni Kanun’un Temmuz 2012’de yürürlüğe gireceğine dikkat çeken Emin Semercioğlu, bu süre zarfında şirketlerin de kendilerini yeni Kanuna uyumlu hale getirmeleri gerektiğini ifade etti. Semercioğlu, yeni Kanun ile tüzel kişi firmalara internet sitesi oluşturma zorunluğu getirilmesini buna örnek olarak gösterdi. Kendisine yöneltilen soru üzerine, geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün tarafından açıklanan 2011-2014 Sanayi Strateji Belgesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Emin Semercioğlu, söz konusu belgenin sanayi sektörü açısından önemli bir adım olduğunu söyledi. Emin Semercioğlu ayrıca, söz konusu çalışmanın hizmet sektörü gibi diğer önemli sektörlerde de yapılması gerektiğini kaydetti. Bolu ekonomisinden de bahseden Bolu TSO Başkanı Emin Semercioğlu, Bolu’nun sektörel yapısı ve sektörlerde geçen yıl kullanılan krediler hakkında özet bilgiler verdi. Bolu’nun deniz ve kıyı turizmi dışında kalan altı ana kategoride çok zengin bir kent olduğunun altını çizen Emin Semercioğlu, bu zengin potansiyeli katma değere dönüştürebilmek ve Bolu’ya daha fazla turist çekebilmek için otel ve tesis yatırımlarının sayısının artması gerektiğini, bunun başta kongre turizmi olmak üzere tüm turizm alanlarımızdaki gelişim için gerekli olduğunu bildirdi. Emin Semercioğlu, programın sonunda Bloomberg HT’nin birinci kuruluş yıldönümünü kutladı ve yayın hayatının uzun yıllar başarıyla devam etmesi temennisinde bulundu. Başkan Emin Semercioğlu ayrıca, program öncesinde Bloomberg HT ekibi tarafından kendisi ile yapılan röportajda büyüme, kur ve enflasyon tahminlerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.