Üniversitenizi gittiğim her yerde anlatıyorum

Üniversitenizi gittiğim her yerde anlatıyorum

Türkiye’nin en ünlü ressamlarından Prof. Devrim Erbil, İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salon’da ‘Yaşamda ve Sanatta Işık ve Renk’ adlı bir konferans verdi. Sanatçı Devrim Erbil, ünlü...

Türkiye’nin en ünlü ressamlarından Prof. Devrim Erbil, İzzet Baysal Kültür Merkezi Mavi Salon’da ‘Yaşamda ve Sanatta Işık ve Renk’ adlı bir konferans verdi. Sanatçı Devrim Erbil, ünlü eserlerinin yer aldığı sergisini de İzzet Baysal Kültür Merkezi Sergi Salonu’nda açtı.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin düzenlediği ‘Yaşamda ve Sanatta Işık ve Renk’ adlı konferansta konuşan Devrim Erbil, renklerin ve ışığın günlük hayatımızdaki yerinden bahsetti. Anadolu insanının genetik olarak sanatsal üstünlüğe sahip olduğunu da söyleyen Erbil, “Anadolu, hiçbir ülkenin sahip olmadığı kadar kültür hazinesine sahip bir coğrafya. Tarih boyunca birçok medeniyet bu topraklar üzerinde çok zengin kaynaklar bıraktı. Anadolu insanı da bundan dolayı genetik üstünlüğe ve yeteneğe sahiptir. Anadolu topraklarının kültür hazinesi insanlarımıza işlemiştir” dedi. Konferansın sonunda AİBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen tarafından Prof. Devrim Erbil’e plaket takdim edildi. Konferansın ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın da katılımıyla Prof. Devrim Erbil’in ünlü eserlerinin yer aldığı serginin açılışı yapıldı. Sergiyi gezen öğrenciler ve konuklar, Devrim Erbil’in eserlerini uzun süre inceledi.Prof. Devrim Erbil daha sonra yapımı tamamlanan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ni gezdi. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Akçahan Gepdiremen’den fakülte hakkında bilgiler alan Erbil, Bolu’yu çok sevdiğini belirterek, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ni çok beğendiğini ve gittiği her yerde anlattığını söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.