Vali Özçimen ders verir gibi konuştu;“Adil ve dürüst olursanız akıllarda kalırsınız”

Vali Özçimen ders verir gibi konuştu;“Adil ve dürüst olursanız akıllarda kalırsınız”

Vali İbrahim Özçimen, Doğancı İlköğretim Okulu Öğrencileri ile söyleşi yaptı. Okulun çok amaçlı salonunda yapılan söyleşide ilköğretim öğrencileri Vali Özçimen’e merak...

Vali İbrahim Özçimen, Doğancı İlköğretim Okulu Öğrencileri ile söyleşi yaptı. Okulun çok amaçlı salonunda yapılan söyleşide ilköğretim öğrencileri Vali Özçimen’e merak ettikleri tüm soruları sordular.

 

Geçtiğimiz haftalarda Doğancı İlköğretim Okulu öğrencisi Rümeysa Göldağ isimli öğrenci Vali İbrahim Özçimen’e bir mektup yazmış ve kendisini okullarına davet etmişti. Bu daveti kırmayan Vali Özçimen, Doğancı İlköğretim Okulu’nda öğrencilerle bir söyleşi gerçekleştirdi.İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, Okul Müdürü İsmail Şener, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtlayan Vali Özçimen, programın sonunda ise öğrencilere öğütler verdi.Yaklaşık 1 saat süren söyleşide Vali Özçimen, öğrencilerin tüm sorularını yanıtladı. Yapılan söyleşide bazı öğrenciler kendilerinden beklenmeyen ilginç ve bir o kadar da güzel soruları sorarken bazı sorular ise uzun süre gülüşmelere neden oldu.

 

 Yönettiğiniz insanlara tepeden bakmamalısınız

 

Öğrenciler Vali Özçimen’e: “Nasıl Vali oldunuz, Vali olabilmek için kaç yaşında olmalısınız, kimler Vali olabilir, mesleğinizin amacı nedir?” gibi sorular sorarken bazı öğrenciler de: “Vali olmasaydınız mesleğiniz ne olurdu, toplumun size bakış açısı nasıl, işinizden ailenize vakit ayırabiliyor musunuz, Günde kaç saat çalışıyorsunuz, görevinizden memnun musunuz?” gibi soruları da yönettiler. Bir öğrencinin “Vali olabilmek için gerekli kişilik özellikleri nedir?” diye soru soran bir öğrenciye cevap veren Vali Özçimen, “Benim söyleyeceklerim bütün meslekler için geçerlidir. İlk önce adil ve adaletli olmalısınız. Yönettiğiniz insanlara tepeden bakmamalısınız. Unutmayın ki düşmez kalkmaz bir Allah’tır. Her zaman adil ve dürüst olursanız akıllarda kalırsınız. Her zaman bilgili olmalısınız ve bilgili insanları yanınızda tutmalısınız” dedi.Başka bir soruda ise “Mesleğinizin en beğendiğiniz yönü nedir?” sorusuna Vali Özçimen, “Bir çocuğu okutmak, bir garibin derdine derman olmak, hasta birisini tedavi ettirmek ve bunun gibi elimden geldiğince herkese yardımcı olmak benim görevimin en sevdiğim yönleridir” şeklinde cevap verdi.Tüm çocukların sorularını yanıtlayan Vali Özçimen, söyleşinin sonunda öğrencilere öğütler verdi. Çocuklara “Sizler derslerinize çok çalışın ki ülkemiz daha ilerilere gitsin” diyen Vali Özçimen, “Asla okumayı bırakmayın. Sizler okuduğunuz sürece ülkemiz gelişecektir. Öğretmenlerinizin rehberliğinde çok iyi yerlere geleceğinize eminim. Sizler okuyun, gelişin ki hızla lider ülke olma yolunda ilerleyen ülkemiz de bu amacına daha yakın bir zamanda ulaşsın. Başarılı olmak sizin elinizde” dedi.Vali Özçimen söyleşinin sonunda ise Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, Okul Müdürü İsmail Şener ve okul öğretmenleri ile sohbet etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.