Vali Sayın Kılıç ve Başkan Yüceer’e Sitemimdir

Geçtiğimiz Pazartesi günü Gençlik Spor Bakanı Sayın Kasapoğlu ilimizdeydi. Sayın bakan Bolu genelinde ve bakanlığın yeni projeleri hakkında bir dizi açıklama yapıp, sözler verirken, yeni havuzumuzu da hizmete açtı.

Aslında en önemli geliş nedeni olan kapalı yüzme havuzunun açılışı oldu. 2017 yılında belediyeden becayiş ile alınan yer, bakanlığa tahsis edilmiş, bakanlık yaptığı proje ile ilk kazmayı 2018 yılında vurmuştu.

Yapımı devam ederken, 2021 yılında pandemi patladı. Pandemiyle birlikte hükümetin aldığı karar doğrultusunda ihale alanlar isterlerse ihaleden çekilebilir, yaptıkları oranın bedelini alabilirler çerçevesindeydi. Türkiye’de olduğu gibi, Bolu’da da birçok işletme almış oldukları işleri terk etti. Yüzme havuzu ihalesini alan işletme de yasadan aldığı güç ile işi %40 civarına gelen işini bırakarak ayrıldı. Sonrasında deyim yerindeyse yarısına yakını bitirilen yüzme havuzu çürümeye terk edildi.

CHP İl Genel Meclisindeki arkadaşlarımla konuyu enine boyuna tartıştık. Konuya muhatap il genel meclisi olmadığını, olmamasına rağmen bir şeyler yapmamız gerektiğini tartıştık.

Biz bu işlerin il genel meclisi olmadığını bilerek, yerel parlamentonun itici güç olduğunu vekillerimizi harekete geçirmemiz gerektiğini konuştuk. Konuyu meclise getirdiğimiz her defasında Başkan Yüceer tarafından konuşmalarımız kesildi, olay kapatılmak istendi.

Sonrasında arkadaşlarımızla çürümeye terk edilmiş olan kapalı yüzme havuzunu gezip, basın açıklaması yapmamız gerektiğine karar verdik. Meclis üyesi arkadaşlarla meclis çıkışı Karaçayır’a gittik. Bolu’nun yarınları için çalışan basın mensubu arkadaşlarımız bizden evvel havuza gelmişlerdi. Birlikte havuzu dolaşıp, buranın çürümesini engellemek için açıklama yaptık.

Yaklaşık 5 aylık çalışmamızın sonucu olarak baskılara kayıtsız kalmayan Vekil Arzu Aydın devreye girerek havuzun ihaleye çıkmasına aracı oldu. Elbette bu memlekete bir taş koyan kim olursa olsun sırtımızda taşımaya hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. Geçte olsa çürümekte olan havuzun ihalesinin yapılmasına destek verenlere teşekkür ediyoruz.

15 ay gibi kısa sürede bitirilen yüzme havuzu, Bakan Kasapoğlu tarafından açılışı yapıldı. Bolumuza, gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Bizim sitemimiz, bunca emeği yok gören başta Meclis Başkanı Yüceer, Vali Sayın Kılıç’adır. Öğrencilere kısa mesajla açılışa katılmaları halinde izinli sayılacaklarını bildirenler, Bolu’nun en önemli icara organı İl Genel Meclis Üyelerini davet etme gereği duymamalarınadır.

Chp’li üyeler olarak biz üstümüze düşen görevimizi yaptık. Balığın bilmesine gerek yok, bilen biliyor…

Önceki ve Sonraki Yazılar