Vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlikededir

Vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlikededir

MHP Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı, ''Milli devlet yapımız, üniter yapımız tehdit altındadır, risk altındadır'' dedi.      Seçim çalışmaları kapsamında geldiği Bolu'da, MHP İl Başkanlığı...

MHP Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı, ''Milli devlet yapımız, üniter yapımız tehdit altındadır, risk altındadır'' dedi.
    

Seçim çalışmaları kapsamında geldiği Bolu'da, MHP İl Başkanlığı binasının açılışını yapan MHP Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı, açılışın ardından yaptığı konuşmada, haziranda yapılacak genel seçimlerin Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi. Paçacı, bu seçimlerin diğer genel seçimlerden çok daha önemli olduğunu belirterek, ''Bu bilinçle MHP olarak seçime hazırlık faaliyetlerini diğer siyasi partilerden önce başlattık ve bu çerçevede Türkiye'nin her bölgesinde çeşitli etkinlikler düzenleyerek seçim çalışmalarını yürütmekteyiz'' dedi.AK Parti iktidarının ülke yönetiminde başarılı olamadığını öne süren Paçacı,''Milletimiz çeşitli gerekçe ve sebeplerle kutuplaştırılmıştır. İnananlar-inanmayanlar, laikler-antilaikler ve en son olarak da etnik farklılıkları körüklenerek yeni bir ayrışma ve kutuplaşma içerisine sokulmuştur. 8 yıllık dönem içerisinde 2002 yılında 6 şehitle devralınan terör, 8 yılda 835'in üzerinde şehit sayısına ulaşılmış maalesef. 2009 Mayıs ayından itibaren de 'PKK açılımı' adını verdiğimiz, hükümetin önce 'Kürt açılımı' sonra 'Demokratik açılım' dediği açılımla birlikte PKK'nın siyasallaşma süreci başlatılmış. Maalesef bugün 'İki dilli hayat' ve 'Demokratik özerk bölgeler' adı altında bölünme senaryoları uygulamaya konulmuştur. 2011 seçimlerine Türkiye bölünme riski yüksek bir ortamda girmektedir. Adalet ve Kalkınma Partisi eliyle de bu süreç maalesef zemin kazanmaya devam etmektedir. Milli devlet yapımız, üniter yapımız tehdit altındadır, risk altındadır. Milletimiz maalesef her geçen gün etnik temelde ayrışmaya ve birbirine karşı öfke duymaya, kin duymaya başlamıştır. Bu süreci sona erdirmenin, demokratik yolla sona erdirmenin tek yolu seçimlerdir. Seçimler yoluyla, millet iradesiyle, bu süreç durdurulabilir.'' Şeklinde konuştu.  

AKP’nin gizli gündemi ortaya çıkmıştır

Paçacı, referandumun ardından AK Parti'nin gizli gündeminin ortaya çıktığını öne sürerek, ''Referandumun temel amacının yargıyı ele geçirmek olduğunu ifade etmiştik. Bugün dikkat ederseniz ne 12 Eylülcülerden hesap sorulmuştur, ne de başka vaatler yerine getirilmiştir. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunda, Anayasa Mahkemesinde değişiklik yapılmış ve yargı, siyasallaşma süreci içerisine sokulmuştur'' diye konuştu.
Habur'da terör örgütü PKK militanlarının davul zurnayla karşılandığını ifade eden Paçacı, ''Hizbullah militanları davul zurnayla salıverilmiştir. Hükümet bu konuda büyük zafiyet göstermiştir. Müebbet hapisle yargılanan tutukluların herhangi bir takip altında kalmadan salıverilmeleri başta İçişleri Bakanlığının zafiyetidir. Yargıda problemler vardır. Ancak yargıdaki problemlerinin çözümü de hükümete düşmektedir. Yargıyı ele geçirmek yerine yargıda reform düşünse AKP herhalde daha faydalı hizmet yapmış olur'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.