Görenler tanıyamıyordu! Usta Oyuncu Mehmet Ulay, 81 Yaşında Aramızdan Ayrıldı

Görenler tanıyamıyordu! Usta Oyuncu Mehmet Ulay, 81 Yaşında Aramızdan Ayrıldı

Ünlü oyuncu Mehmet Ulay, 81 yaşında Almanya'da vefat etti. Uzun yıllardır akciğer kanseri ile mücadele eden Ulay, sanat dünyasına adanmış bir yaşamın ardından hüzünlü bir veda ile aramızdan ayrıldı.

Ünlü Türk oyuncu Mehmet Ulay, 81 yaşında Almanya'da hüzünlü bir veda ile hayatını kaybetti. Uzun yıllardır akciğer kanseri ile mücadele eden Ulay, bir dönemini Almanya'da geçirmiş ve burada vefat etmişti.

Tiyatro Dünyasına Adımını Attığı Yıllar

mehmet-ulay.jpg

Mehmet Ulay, 1942 yılında İstanbul'da doğdu. Ankara'da büyüyen Ulay, lise öğrenimini Kabataş Lisesi'nde tamamladı. Sanat hayatına ilk adımını 1963 yılında Devlet Tiyatrolarında atarak, sahne dünyasına giriş yaptı. Bu yıllar, onun sanatla iç içe geçtiği, tiyatro dünyasına adım attığı dönemlerdi.

Ankara Sanat Tiyatrosu'nda Görev Alışı

1965 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu bünyesinde yer bulan Ulay, birkaç yıl sonra kariyerini uluslararası alana taşıdı. 1969 yılında İngiltere'ye giderek, Oldwick Theater'da görev aldı. İki yıl süren bu deneyim, ona global bir perspektif kazandırdı.

Yurt Dışı Deneyimi ve Dönüş

Yurt dışında geçirdiği yılların ardından Türkiye'ye dönen Ulay, Ankara Sanat Tiyatrosu'nda müdürlük, oyunculuk ve yönetmen yardımcılığı görevlerinde bulundu. Ancak, meraklı ruhu onu tekrar yurt dışına, bu sefer Almanya ve Amerika'ya götürdü. Burada tiyatro üzerine derinlemesine araştırmalar yaptı.

Sinema ve Televizyon Dünyasına Girişi

mehmet-ulay-1.jpg

Yurt dışında geçen verimli yılların ardından Mehmet Ulay, Türkiye'ye dönüş yaptı. Bu dönemde, sinema, dizi ve TV reklam filmlerinde önemli roller üstlendi. Yeniden kazandığı bu popülerlik, onun yeteneğini geniş bir kitleye tanıttı.

Hüzünlü Veda

Son yıllarını akciğer kanseriyle mücadele ederek geçiren Ulay, maalesef bu mücadelesini kaybetti. Uzun yıllardır Almanya'da yaşayan usta oyuncu, 81 yaşında hayatını kaybetti. Sevenlerini yasa boğan bu haber, tüm sanat dünyasını da derinden etkiledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.