Yanlış bir iş yapmışsam gelip beni de alsınlar##hb_manset.gif

Yanlış bir iş yapmışsam gelip beni de alsınlar##hb_manset.gif

AK Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın Oda Tv İmtiyaz sahibi Soner Yalçın’ın “Ergenekon örgütü üyeliği” yüzünden tutuklanmasının siyasi hiçbir yönünün olmadığını söyleyerek...

AK Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın Oda Tv İmtiyaz sahibi Soner Yalçın’ın “Ergenekon örgütü üyeliği” yüzünden tutuklanmasının siyasi hiçbir yönünün olmadığını söyleyerek “yaşananlar tamamıyla hukuksal çerçeve içersinde değerlendirilmelidir. Olayın siyasi hiçbir yönü bulunmamaktadır. Yargı bu aşamada işini yapmaktadır. Biz işin yürütme kısmındayız. Eğer yanlış bir iş yapmışsam gelip beni de alsınlar” şeklinde konuştu.

 

Türkiye son bir haftadır Gazeteci Soner Yalçın’ın tutuklanarak cezaevine konmasını konuşuyor. Zanlılardan, Oda Tv editörü Ayhan Bozkurt, Savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılırken Savcılık, Oda Tv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ile Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nu, "Ergenekon örgütüne üye olmak" ve "Halkı kin ve düşmanlığa sevk etmek" suçlarından, Soner Yalçın’ı ise, "örgüt üyeliği, devlet aleyhine gizli belgeler elde etmek ve bunları yayımlamak suçlarından" tutuklanma istemiyle Nöbetçi 12’nci Ağır Ceza Mahkemesine sevk etti. Nöbetçi Mahkeme, Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu ile Oda Tv imtiyaz sahibi Soner Yalçın’ın tutuklanmasına karar verirken Soner Yalçın, Metris cezaevine gönderildi. Yalçın metris cezaevine giderken "Biz bu bayrağı Abdi İpekçilerden, Uğur Mumculardan devraldık" dedi. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan AK Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın son üç gündür Ankara’da Genişletilmiş İl başkanları toplantısında olduğunu söyleyerek; “Gelişmeleri herkes gibi bende televizyondan takip ediyorum. Bu konuda hükümete yöneltilen eleştirilere katılmam mümkün değil çünkü yaşananların siyasi değil hukuki bir boyutunun olduğunu düşünüyorum” biçiminde konuştu. Türkiye’deki “Kuvvetler Ayrılığı” prensibine işaret eden Sayın; “Bizim yargıya müdahale etmemiz söz konusu değildir. Çünkü biz işin yürütme tarafındayız. Eğer bende bir suç işlemişsem yargı gelip beni de içeri alsın.” Dedi. Bir ülke de suçların karşılığının cevapsız kalması durumunda kaos çıkacağını vurgulayan Sayın; “Yaşananlar tümüyle adli ve hukuki bir süreçtir. Olaylara ben bu pencereden bakıyorum” diye konuştu.

28 Şubat’a göre epey yol almışız…

Geçtiğimiz günlerde Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner ve Kuvvet Komutanlarının Hasdal Askeri Cezaevi’nde yatan Balyoz sanığı 102 muvazzaf subayı ziyaret ettiğini hatırlatan AK Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın ; “Bunun bir sevindirici bir de üzücü yanı var. Sevindirici yanı bunun medya’da küçük puntolu başlıklarla verilmesi ve ülkenin gündemini 28 Şubat sürecinin tersine Genelkurmay başkanlığının belirlememesidir. Üzücü yanı ise bir genelkurmay başkanının devletin temel ilkelerini yok sayan, gayrimeşru bir takım işlere bulaştıkları belirlenen insanları ziyaret etmesidir.28 Şubat sürecinde Sincan belediye başkanını Adalet Bakanı Şevket Kazan cezaevinde ziyaret ettiğinde medyanın boy hedefi haline gelmişti. Görsel ve yazılı medya tarafından Şevket Kazan türlü ithamlarla suçlanmıştı. Bu unutulmamalıdır” Şeklinde konuştu. Genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarının Hasdal Askeri Cezaevi’nde yatan 102 muvazzaf subayı ziyaret etmekle “arkanızdayız”  mesajını verdiklerini de sözlerine ekleyen Sayın; “Cumartesi günü Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan muvazzaf ve emekli general ve amirallerin de bulunduğu subayların eşleri ve yakınları Anıtkabir’de bir araya gelerek, “Balyoz” tutuklamalarını Ata’ya şikâyet etti. Ben bunu tamamıyla demokratik bir protesto olarak değerlendiriyorum. Herkesin her konuda demokratik tepkilerini ortaya koymaya hakkı vardır ama bu ülkede yargı da görevini yapmalıdır.”dedi. Anıtkabir’deki Protesto gösterilerinin yargı sürecini etkilemeyeceğini savunan Sayın;”Kanarya sevenler derneği de kanaryaların yaşamasını savunmak için demokratik eylemler yapabilirler ben bu ikisi arasında herhangi bir fark görmüyorum.”diye konuştu. Son üç gündür Ankara’da Genişletilmiş İl başkanları toplantısı için bulunduğunu da tekrarlayan AK Parti Bolu il başkanı Ömer Sayın; “Buna bir eğitim çalışması da diyebiliriz. Milletvekili aday adaylıkları için çok sayıda il başkanı görevlerinden istifa etti.39 İl başkanı şu anda göreve yeni başlamış isimlerden oluşuyor. Bu yüzden teşkilat işleyişi hususunda teorik çalışmalar yapıyoruz. Bilindiği gibi her ay il başkanları toplantısı Ankara’da yapılıyor. Yani Rutin bir program çerçevesinde Ankara’da bulunuyoruz. Pazar akşamı Bolu’ya döneceğim “ biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.