Yapıcı’nın hedefinde CHP vardı…

Yapıcı’nın hedefinde CHP vardı…

Milliyetçi Hareket partisi Bolu milletvekili adayı Murat Yapıcı seçim çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor… Seçim gezilerini Gölyüzü Mahallesinde devam eden MHP Bolu Milletvekili...

Milliyetçi Hareket partisi Bolu milletvekili adayı Murat Yapıcı seçim çalışmalarına büyük bir hızla devam ediyor…

Seçim gezilerini Gölyüzü Mahallesinde devam eden MHP Bolu Milletvekili adayı Murat Yapıcı, halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bir bakkal dükkânına giren Yapıcı, esnafın sıkıntılarını dinledi, çalışmalarını anlattı. Dükkânda hastası olduğunu öğrendiği bayanın “Doktorumuz varken kimseye oy vermeyiz. Zaten seçileceksiniz.” demesi Yapıcı’yı memnun etti. Caddede karşılaştığı baba ve kızı ile sohbet eden Yapıcı'ya "Kızım ilk kez oy kullanacak. O oyda sana." demesi duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Başka bir yaşlı kadın’ın “ Ben sana geçmişte muayeneye gelmiştim. Yazmanı istediğim ilaçların listesini sana verdiğimde, sen bunları yazamayacağını, bu vebalin altına giremeyeceğini söylemiştin. İstediğim ilaçlarda başkası içindi. O zaman senin notunu verdim. Evladına oy vermeyen adama da adam demem, desteğimiz seninle” dedi. MHP Bolu milletvekili adayı Yapıcı öğleden sonra bir işyerinde işçilerle sohbet gerçekleştirdi. Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıyı işçiler ilgiyle dinlediler. Türkiye’nin geçmişinden ve bugününden kısaca bahseden Yapıcı; “Elinizi vicdanınıza koyun, özel sektörün kendi çabasıyla yaptıkları yatırımlar dışında son 9 yılda Bolu’ya ne yapıldığına bakalım. İşverenlerin fedakârca çalışmaları, sizlerin üretimleri dışında, devletin Bolu’ya yaptığı bir yatırım yoktur. Özelleştirmeler nedeniyle satılanlar vardır, ORÜS bunun en güzel örneğidir. Ne turizm ne de sanayi alanında devletin Bolu’da istihdam yaratan, hiçbir üretimi yoktur.”dedi.

CHP Batı’da farklı, doğu’da farklı konuşuyor

Türkiye’de hem ekonomi hem terör alanında ciddi sıkıntıların olduğuna işaret eden Yapıcı;  “Türkiye’de bir şeyin değişmesi lazım. Bu değişim zor diyebilirsiniz ama zor değil Herşey bir oy ile başlar. Bir oy herşeyi değiştirir. Ama değişim derken de elimizi vicdanımıza koyacağız, doğru tercih yapacağız. Biz savunmasak ta baraj nedeniyle 3 parti meclise girebilecektir. AKP, CHP ve MHP. AKP; yıprandı, eskidi, kendi yakınlarına fayda veriyor, değişmesi lazım. CHP; Atatürk’ün CHP’si değil. Yeni CHP diye bir şeyden bahsediyorlar,  Yeni CHP, Doğu ve Güneydoğu’daki problemin ikinci dilin tanınması ile çözüleceğini söylüyor. Yine etnik temelli siyaseti Doğu ve Güneydoğu’da özellikle yapıyor. Batı’da farklı, Doğu’da farklı konuşuyor. Bunun en güzel örneğini de Habur’dan giriş yapan teröristlerin avukatlığını yapan Diyarbakır Baro Başkanı Sezgin Tanrıkulu’nu; İstanbul 2. Bölge 3.sıradan aday göstererek yaptı. Bu gelişme yeni CHP’yi tanımlamaktadır. Onun için dikkat edelim, söylenenleri kendi pencerenizden mutlaka değerlendirin ve elinizi vicdanınıza koyun “diye konuştu. Daha sonra Çayırköyü’nü ziyaret eden Yapıcı burada akşamın geç saatlerine kadar çalışmalarına davet etti. Evlerine konuk ettikleri Yapıcı’ya, ikramda bulunan köylüler, gösterdikleri misafirperverlikle duydukları güveni göstermiş oldular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.