Bulaşık makinesinin çok daha temiz yıkamasını sağlayan bu yöntemin mucize etkileriyle tanışın!

Bulaşık makinesinin çok daha temiz yıkamasını sağlayan bu yöntemin mucize etkileriyle tanışın!

Evlerdeki bulaşık makineleri, zaman içerisinde temiz yıkama konusunda ciddi bir performans düşüklüğü yaşayabiliyor. Eğer siz de bulaşık makinenizin iyi yıkamadığını düşünüyorsanız, bu basit adımları deneyebilirsiniz. İşte detaylar…

Hemen hemen her evde bulaşık makinesi bulunuyor ve bulaşık makineleri genellikle belli bir süreden sonra istenen seviyede temiz yıkamıyor. Özellikle de ev hanımlarının şikayetçi olduğu bu konu can sıkıcı bir hale gelebiliyor. Ancak bulaşık makinenizin temiz yıkamadığını düşünüyorsanız, siz de bu basit birkaç yöntemi uygulayabilirsiniz.

Ev temizliği ve özellikle mutfak işleri konusunda en büyük yardımcılardan biri olan bulaşık makineleri, genellikle elde yıkamalardan çok daha fazla tasarruf sağlıyor. Ancak makinenin ilk günkü gibi yıkama performansı zaman geçtikçe düşebiliyor ve bu da eşyaların temiz yıkanıp yıkanmadığı konusunda şüpheye neden olabiliyor. Siz de böyle bir şüpheye sahipseniz, makinenizin çok daha temiz yıkaması için bu yöntemleri deneyebilirsiniz. İşte detaylar…

BULAŞIK MAKİNESİ NEDEN TEMİZ YIKAMAZ?

Bulaşık makineleri sıcak ve nemli, hatta doğrudan sulu ortamlarda çalışır. Bu nedenle de bulaşık makinelerinin içerisinde zamanla bakteri ve küf oluşabilir. Bulaşıkların üzerinde kalan yemek artıkları gibi artıklar, bu oluşuma katkı sağlayabilir. Küf ve bakteri oluşumu ise hem mutfak eşyaları üzerinde hem de makine de kötü bir kokuya neden olabilir.

Öte yandan bulaşık makinelerinin filtreleri de zamanla tıkanabilir. Bu durumda da suyun dolaşımı kısıtlanır ve makinedeki suyun kalitesi ciddi oranda düşer. Bu durumda da ortaya kötü kokular çıkabilir.

FİLTRE VE PERVANE NASIL TEMİZLENİR?

Bulaşık makinenizin daha uzun ömürlü olmasını ve daha temiz yıkamasını sağlamak istiyorsanız, düzenli temizliğini ve bakımını yapmalısınız. Bunun için de en az bir kez makinenin pervaneleri ile filtresini temizlemelisiniz. Bu işlem için filtreyi çıkarıp pervaneyi sökmeniz, bir kürdan vasıtasıyla da pervanedeki delikleri temizlemeniz gerekiyor.

Pervanede bulunan deliğe su doldurup bunun tüm deliklerden aktığını görmelisiniz. Bu bir tıkanıklığın olmadığını veya giderildiğini gösterir. Ardından pervaneyi iyice köpükle yıkayıp kuruladıktan sonra yerine takabilirsiniz. Böylece makineniz artık daha temiz yıkamaya başlayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.