Ege Bölgesi'nden sonra Adana ve Hatay'a müjde! Serin esintiler geliyor.. Kerem Ökten 5 şanslı ili açıkladı

Ege Bölgesi'nden sonra Adana ve Hatay'a müjde! Serin esintiler geliyor.. Kerem Ökten 5 şanslı ili açıkladı

Kerem Ökten, Türkiye'nin sıcaklarla mücadele eden illerine yağışlı günlerin müjdesini verdi. 5 gün içinde değişen hava koşullarıyla serinlik ve yağmur kapıda! Ege bölgesi özellikle şanslı.

Son dönemde sıcak havanın etkisi altında kalan Türkiye, özellikle Afrika'dan gelen sıcak dalgalar ve Eyyam-ı Bahur etkisiyle zorlu bir yaz geçirdi.

Ancak bu kurak ve sıcak havanın ardından, meteoroloji dünyasından beklenen müjdeli haber geldi. Ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya üzerinden Türkiye'nin dört bir yanından gelen yağış taleplerine karşılık vererek, yağışlı günlerin yaklaştığını duyurdu.

Afrika Sıcakları Geride Kaldı, Türkiye Yağışları Bekliyor!

Afrika'nın etkisi altında kavrulan topraklarımız için ferahlık getirecek yağışların haberini Kerem Ökten duyurdu. Özellikle Adana, Hatay, Kocaeli, İzmir, Denizli ve Tekirdağ gibi sıcak havanın etkisindeki illerimiz, yağışlı günleri dört gözle bekliyor. Bu illerde yaşayan vatandaşlarımızın yüzlerindeki tebessüm, Ökten'in paylaşımının ardından bir kat daha arttı.

Sonbaharın Serin Esintileri 5 Gün Sonra Başlıyor

Ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, Türkiye genelinde havanın nasıl bir seyir izleyeceğine dair önemli detayları paylaştı. Ökten'e göre, sadece 5 gün içinde havalar değişecek ve yağışlı günler başlayacak. Özellikle Ege bölgesi yağışlar konusunda oldukça şanslı. Ancak Adana ve Hatay gibi sıcaktan en çok etkilenen iller de yağışlardan nasibini alacak.

Bununla birlikte, sıcak havadan bunalan vatandaşlarımız için sonbaharın serin esintileri, beklenenden daha erken bir tarihte kapımızı çalacak. Özellikle tarım sektöründe faaliyet gösteren çiftçilerimiz, bu yağışlı günlerin hasatlarına olumlu yansımasını umutla bekliyor.

Özetle, Türkiye'nin dört bir yanında yaşanan sıcak hava dalgalarının ardından, yağışlı günlerin müjdesi tüm yurdu sevindirdi. Özellikle Kerem Ökten'in sosyal medya üzerinden yaptığı bu paylaşım, birçok kişi için ferahlık ve umut getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.